Зеленський відповів на петицію про передавання Києво-Печерської Лаври від УПЦ до ПЦУ

Зеленський відповів на петицію про передавання Києво-Печерської Лаври від УПЦ до ПЦУ

Фото: Associated Press

Президент зазначив, що це належить до повноважень Кабміну.

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою забрати Києво-Печерську Лавру в УПЦ Московського патріархату і передати у користування ПЦУ через розірвання договору оренди. Глава держави каже, що це питання Кабінету міністрів.

Про це йдеться на сайті президента.

"Відповідно до пункту 5 статті 116 Основного Закону України Кабінет міністрів України здійснює управління об'єктами державної власності. Повноваження Кабінету міністрів України у сфері економіки щодо здійснення відповідно до закону управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами, делегування в установленому законом порядку окремих повноважень щодо управління зазначеними об'єктами міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, визначено законом України "Про Кабінет міністрів України", – відповів Зеленський.

"Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православною церквою на території України. Своєю чергою, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православною церквою на території України. Крім того, високі церковні ієрархи Української православної церкви Московського патріархату були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, спрямованих проти українського народу", - йшлося у петиції.

Нагадаємо, петиція була зареєстрована 15 квітня, а її автором зазначений Олексій Кравчук. Оскільки вона набрала необхідні 25 тисяч голосів, її мав розглянути президент та надати відповідь. Нині під петицією підписалися 27,5 тис. людей.

Водночас 27 квітня на сайті ОП була зареєстрована і петиція, яка закликає президента не розривати цей договір оренди. Станом на 23 травня петиція набрала 14,8 тис. підписів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація