Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський спростував інформацію про розмову щодо продажу "Мотор Січі" американцям

Глава держави каже, що прочитав про це напередодні увечері.

Президент Володимир Зеленський заявив, що українська компанія "Мотор Січ", інтерес до якої проявив американський інвестор, засновник приватної військової компанії Blackwater Ерік Прінс, близький до оточення Дональда Трампа, є стратегічною для нашої країни. І будь які питання щодо підприємства, за словами глави держави, мають обговорюватися особисто з ним. Але, як переконує Зеленський, він не мав жодних зустрічей і розмов щодо можливого продажу компанії під час жовтневого візиту Прінса на завод.

Про це він сказав у коментарі "Радіо Свобода".

"Усе, що я знаю про стосовнього цього - це та теза, про яку ви щойно сказали. Я також про це прочитав, причому прочитав уночі. Я ні з ким не зустрічався, ні з ким це не обговорював. Але це "особисте питання" має бути пов'язане з президентом України, тому що "Мотор Січ" – стратегічне підприємство. Я нічого поки що не можу додати до цього", - сказав Зеленський.

Раніше журналісти видання The Wall Street Journal опублікували статтю, у якій йдеться, що приватний підрядник з питань безпеки Ерік Прінс, який є неофіційним радником американського президента Дональда Трампа, веде переговори про придбання української компанії "Мотор Січ". Джерела видання нагадали про те, що Вашингтон намагається перешкодити купівлі заводу "Мотор Січі" групою китайських компаній.Своєю чергою, китайський посол в Україні Ду Вей запевнив, що уряд Китайської Народної Республіки не бере участі в угоді щодо продажу українського підприємства "Мотор Січ" китайським компаніям. Він також розкритикував заяви радника президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джона Болтона щодо можливого продажу "Мотор Січі".

Джон Болтон заявив, що продаж підприємства "Мотор Січ" є важливим питанням не тільки для України, а й Сполучених Штатів, Європи, Японії, Австралії та Канади. 

"Йдеться про зусилля Китаю використати позитивний торгівельний баланс країни для того, щоб отримати економічні важелі у різних країнах, щоб отримати зиск від оборонних технологій, розроблених іншими країнами. Ми в США маємо важелі, щоб захистити наші механізми, які стосуються національної безпеки. Україна теж мала б розглянути таку можливість", - наголосив він. 

За його словами, українська влада має оцінити всі можливості щодо укладання або відвернення угоди про продаж підприємства. 

Відео З наступного року оборонний бюджет збільшиться майже на третину - Гончарук

Раніше у  ЗМІ з'явилася інформація, що у бюджеті на наступний рік витрати на потреби військового відомства не зростають, а отже, про розвиток армії не може бути й мови. Однак прем'єр-міністр України Олександр Гончарук заявив, що з наступного року оборонний бюджет збільшиться майже на третину.

З наступного року оборонний бюджет збільшиться майже на третину - Гончарук

Залиште свій коментар

Вибір редакції