Зеленський виступив на iForum: про що говорив президент і які ідеї пропонував

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент взяв участь в ІТ-конференції у Києві.

Президент Володимир Зеленський у четвер, 23 травня, виступив із промовою на ІТ-конференції iForum "Гарант Інновацій: створюємо майбутнє разом".

Він говорив про необхідність впровадження інноваційних технологій у роботі країни і діяльності урядовців, а також висловив очікування від українців, які займаються розробками у цій сфері.

Зібрали ключові тези з промови президента.

Про рамки на вході

Чесно кажучи, тут приємніше, ніж на Банковій: я там три дні, а тут справжні живі люди. Спасибі вам, що покликали.
Я хочу попросити вибачення за ті рамки, які встановили, я дізнався про них. Вибачте, будь ласка, з приводу того, що вам довелося проходити через ці рамки. Я думаю, що рамки, які з'явилися тут на iForum, серед вас є людина, яка придумає альтернативу цим рамкам. Це дуже непоганий стартап, і я буду першим замовником цього стартапу. Так що хтось може розбагатіти.

Про інновації загалом 

Говорячи про інновації і політику, в принципі чиновники, політики і інновації - це абсолютно два різні світи. Це якась катастрофа. Зазвичай, чиновники використовують чотири слова: інновація, діджиталізація, ну хто може вимовити звичайно, гіперлуп і Ілон Маск. І після цих слів вони говорять: "Ми всі сказали це і треба щось міняти". Я вам скажу як людина, не як президент: я особисто один нічого не можу поміняти в плані інновацій, в плані діджиталізаціі. Ми зможемо зробити це тільки разом. Не випадково девізом нашої кампанії було: "Зробимо це разом". Це правда, тому що у вас у всіх в мозку трохи більше, ніж у мене ... ну щось у мене звичайно є.

Я точно не хочу сьогодні вам обіцяти золоті гори, що ми зробимо тисячу заводів Tesla протягом п'яти років, у нас буде гіперлуп між цими заводами, Ілон Маск буде розрізати стрічку і буде міністр інновацій. Але я знаю точно, чому я тут, я хочу про це з вами поговорити.

Про інновації в медицині

Ми вкладаємося в медицину, лікування хвороб, а чуваки і дівчата вони своїми мізками вкладаються в превентивну медицину. І це і є новаторство.

Про альтернативні засоби

Відсутність електромереж може привести в сторону відновлюваної енергетики, відсутність банківської інфраструктури може призвести до цифрового банкінгу, відсутність транспортної логістики - треба йти до дронів. Що нам заважає? Дійсно таке відчуття, що люди, які нам заважають, їх потрібно назвати - що. Таке відчуття, що у нас імунітет до майбутнього. А це неправда. Я впевнений, що ви кожен день творите великі речі, а наші чиновники і політики абсолютно цим не користуються.

Ми хочемо низьких тарифів? Треба тягнутися до інновацій у відновлюваній енергетиці.
Ми хочемо екотранспорт? Нам треба перш за все розширювати інфраструктуру для електромобілів і безпілотників.

Про методи досягнення мети

Мені подобається підхід Apple, коли кращих співробітників збирають в спеціальній кімнаті - у них імунітет, вони дбають, щоб у зародку не вмерла жодна геніальна ідея. Вони здатні побачити і розпізнати цю ідею. Їхнє головне завдання на порядку денному - яку галузь Apple може розірвати технологічно сьогодні. Я б дуже хотів, щоб ми це змогли з вами створити разом.

"Країна в смартфоні"

Є звіт ООН щодо розвитку електронного уряду за 2018 рік. Ми сьогодні програємо Казахстану, Білорусі, Узбекистану, Грузії, Молдові, країнам Балтії та агресору (йдеться про РФ, - ред).

За індексом людського капіталу ми програємо лише РФ, Білорусі та Естонії. Справа не в людях, справа в системі.
Можете вважати мене наївним мрійником, але ми хочемо зробити країну в смартфоні, уряд в смартфоні і (здійснити) впровадження 4-х рівнів: інформація про державу - 1-й рівень, комунікація з державою - 2-й рівень, транзакції з державою - 3-й рівень, залучення в управління державою - 4-й рівень.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась церемонія інавгурації обраного президента України Володимира Зеленського. У другому турі виборів він набрав рекордних 73,22% голосів, тоді як його опонент Петро Порошенко - 24,45%. Офіційні результати виборів були оголошені 30 квітня, однак депутати змогли призначити дату інавгурації лише 16 травня. 

Зеленський склав присягу президента України і офіційно очолив державу. Одразу після цього він оголосив про розпуск Верховної Ради.

ВідеоЗробимо їх разом - Зеленський про "старих" політиків 

Саме їх він винуватить у зриві змін до виборчого законодавства. Стара система, пише Зеленський, дає депутатам шанс "знову пролізти до Верховної Ради". Але виборці, на його думку, обиратимуть нові обличчя. Президенту, втім, закидають, що лише кількома днями раніше під час інавгураційної промови він закликав депутатів проголосувати за відкриті списки, а сам запропонував закриті.    

Зробимо їх разом - Зеленський про "старих" політиків 

Залиште свій коментар

Вибір редакції