Зеленський вніс законопроект про зміни виборчої системи до парламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Його почне розглядати Верховна Рада.

Президент України Володимир Зеленський вніс законопроект про зміни виборчого законодавства до парламенту.

Відповідний законопроект зареєстрований під номером 10319.

У цьому законопроекті Зеленський пропонує запровадити пропорційну систему виборів із закритими списками. Окрім цього, прохідний бар'єр для проходження до парламенту планується знизити з 5% до 3%.

Через кілька хвилин у парламенті також було зареєстровано і альтернативний законопроект, який передбачає запровадження пропорційної системи із відкритими списками. Його подали четверо депутатів від БПП, серед яких є і скандальний Борислав Розенблат.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

ВідеоВР збирається на позачергове засідання, аби ухвалити зміни до виборчого законодавства

Мета засідання - ухвалити зміни до виборчого законодавства, за яким мають відбутися позачергові вибори до Парламенту, попередньо 21 липня. Напередодні Президент Володимир Зеленський провів консультації із представниками парламентських фракцій щодо розпуску Ради, а кількома годинами пізніше видав офіційний указ про розпуск Парламенту.  

ВР збирається на позачергове засідання, аби ухвалити зміни до виборчого законодавства

Залиште свій коментар

Вибір редакції