Зеленський vs Порошенко: усе про офіційні результати першого туру виборів у п’яти інфографіках

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загалом на виборах проголосували майже 19 мільйонів українців.

У неділю, 31 березня, в Україні відбувся перший тур виборів президента України. Згідно з результатами підрахунку 100% гголосів, до другого туру проходять Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%).

Третє місце посіла Юлія Тимошенко з результатом 13,4%, на четвертому місці опинився Юрій Бойко (11,67%), а замкнув першу п’ятірку Анатолій Гриценко – він набрав 6,91%.

Абсолютним лідером симпатій українців став Володимир Зеленський. Чинний президент Петро Порошенко випередив суперників лише в двох областях - Львівській та Тернопільській. Юлія Тимошенко лідирує тільки на Івано-Франківщині. А Донецька та Луганська області віддали свої голоси Юрію Бойку. 

Що стосується безпосередньої підтримки двох найрейтинговіших кандидатів, то Порошенка найбільше підтримали на Заході та в Києві, тоді як за Зеленського проголосували переважно жителі Півдня, Центру та Сходу. У Києві Зеленський також на кілька відсотків обійшов Порошенка.

розподіл голосів за регіонами, Зеленський, Порошенко, інфографіка
ТСН.ua

Фактично, Зеленський обійшов Порошенка майже в усіх областях України. Чинний президент набрав більше голосів лише у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Зеленський vs Порошенко. Результати кандидатів в Україні Зеленський vs Порошенко. Результати кандидатів в Україні

Загалом же, явка на виборах склала 62,8%. Із 39 кандидатів у президенти лише 9 змогли набрати більше 1% голосів. Якщо порівняти перше місце (Володимир Зеленський) та останнє місце (Роман Насіров), то Насіров набрав у 2213 разів менше.

Головні цифри виборів, вибори-2019, Інфографіка
ТСН.ua

Окрім цього, ТСН.ua підрахував, скільки набрала п’ятірка лідерів симпатій українців у першому турі президентських виборів у перерахунку на кількість голосів, відданих за аутсайдера – Романа Насірова.

Індекс Насірова, результати лідерів виборів у голосах за Насірова, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції