Зеленський з великим відривом залишається лідером симпатій українців – SOCIS

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський з великим відривом залишається лідером симпатій українців – SOCIS

Сайт президента України

Соціологи дослідили політичні вподобання громадян країни.

Найбільшою довірою серед громадян України користується президент Володимир Зеленський. Такими стали підсумки соціологічного дослідження центру SOCIS "Соціально-політична ситуація в Україні", проведеного 1-10 лютого 2020 року.

За його даними, 57,2% респондентів позитивно оцінюють політика та його роботу. Антирейтинг Зеленського вимірюється цифрою 36,5% опитаних. Президент виявився єдиним з-поміж політиків, чий баланс довіри серед населення є позитивним.

Схвально відгукнулися про режисера Олега Сенцова 34,8% респондентів, тоді як негативне ставлення до нього засвідчили 40,3%. Замкнув трійку лідерів симпатій спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Його рейтинг склав 31,4%, протилежний показник – 46,5%.

Серед інших показників можна виділити попереднього президента Петра Порошенка з 22,2% (антирейтинг 70,3%), чинного мера Києва Віталія Кличка з 21,3% (антирейтинг 67,8%) та чинного на момент проведення опитування керівника Офісу президента Андрія Богдана з 19,8% (антирейтинг 54,3%).

При цьому в разі проведення виборів глави держави за кандидатуру Володимира Зеленського проголосували б 38,4%. Лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка готові підтримати на президентських виборах 9,6% опитаних, лідера партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрію Бойка - 9,3%, лідерку партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко - 7,5%, лідера партії "Сила і честь" Ігоря Смешка - 3,9%, лідера Радикальної партії Олега Ляшка - 2,4%.

В рамках дослідження методом інтерв'ю face to face за місцем проживання було опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Дослідження проводилося за ознаками статі, віку, типу поселення (місто / село) і поділу на регіони. Статистична похибка дослідження: +/- 2,1% (з ймовірністю 0,95).

Раніше в лютому SOCIS оприлюднив дані про підтримку політичних партій українцями. Станом на кінець січня, прохідних бар'єр до Верховної Ради подолали б чотири політичні сили.

Рейтинг довіри до президента Володимира Зеленського знизився до 49% - опитування

Рейтинг довіри до президента Володимира Зеленського знизився до 49% - опитування
Наступна публікація