Зеленський закликав Раду якомога швидше розглянути законопроєкти щодо виходу з конституційної кризи

Зеленський закликав Раду якомога швидше розглянути законопроєкти щодо виходу з конституційної кризи

Фото: president.gov.ua

Президент закликав це зробити, аби не втратити підтримку міжнародних партнерів.

Президент Володимир Зеленський закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей. 

Про це він сказав на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики, йдеться на сайті президента. 

Зеленський зазначив, що скандальне рішення Конституційного суду призвело до дуже серйозних наслідків:

"Нам коштувало значних зусиль, аби після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав у деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота із запобігання корупції на сьогодні залишається на паузі".

На думку президента, кримінальна відповідальність за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі. 

Наступним кроком у подоланні кризи, за словами гаранта, має стати відновлення норм Закону "Про запобігання корупції". Цей документ має забезпечити повне відновлення перевірок декларацій, серед іншого декларацій суддів, а відповідні повноваження повинні залишитися за Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).

Зеленський закликав Верховну Раду швидко ухвалити такі законопроєкти: перше – це відновлення кримінальної відповідальності за навмисне ненадання декларації та умисне зазначення неправдивих відомостей у деклараціях. Друге – відновлення повноважень НАЗК у частині електронного декларування. Третє – посилення гарантій діяльності директора НАБУ – тут від Міністерства юстиції чекають доопрацювання, і схвалення Антикорупційної стратегії.

Зазначимо, голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін повідомив, що на прохання президента 2 грудня відбудеться онлайн-візит експертів Венеціанської комісії до нашої держави для оцінки стану антикорупційного законодавства.

"Маємо надію, що відповідний висновок Венеціанської комісії буде підготовлений до 10 грудня. Це також дасть нам змогу підготуватися для комплексної, системної реформи Конституційного Суду", – сказав він.

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація