Зеленський заявив, що в Україні готуються надати кримськотатарському народу статус корінного

Зеленський заявив, що в Україні готуються надати кримськотатарському народу статус корінного

Президент впевнений, що свято солідарності з кримськими татарами вийде відзначити у вільному Бахчисараї у майбутньому.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів і статусу кримськотатарського народу як корінного. За його словами, потрібно поставити крапку у цьому питанні. 

Про це повідомив Офіс президента на своїй Facebook-сторінці. 

"Врегулювання цього питання назріло давно, і ми нарешті маємо поставити в ньому крапку. Впевнено можемо сказати – обов’язково відзначимо це свято солідарності у вільному Бахчисараї та по всьому Криму", – сказав Зеленський. 

Він також додав, що кримськотатарський народ поки не може повноцінно розвиватися на своїй історичній батьківщині – в Криму, тому потрібно допомагати у збереженні його самобутності. 

"Для нас дуже важливо робити все від нас залежне, щоб відновити права кримськотатарського народу як корінного народу України", – заявив гарант. 

На цю проблему відреагувало також посольство США в Україні. На своїй Facebook-сторінці воно закликало Росію припинити порушення прав людини щодо кримських татар і покинути українську територію.

У Міжнародний день корінних народів світу ми закликаємо Росію припинити жорстокі порушення прав людини кримських...

Опубліковано U.S. Embassy Kyiv Ukraine Субота, 8 серпня 2020 р.

Нагадаємо, у центрі Києва планують побудувати мечеть за сприяння турецької сторони. Це пояснюють великою кількістю мусульман в Україні, зокрема кримських татар, які після 2014 року переїхали до столиці. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів