Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський знайшов причину для звільнення Луценка і вніс подання до Ради

Зеленський знайшов причину для звільнення Луценка і вніс подання до Ради

У законодавстві знайшли норми, які зобов'язують прокурорів мати юридичну освіту.

Президент України підписав подання на звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка.

"Є юридична позиція, яка пов'язана з тим, що, незважаючи на зміни до закону України про прокуратуру в частині того, що генеральний прокурор не повинен мати юридичної освіти, інші норми про прокуратуру говорять про те, що прокурором ГПУ може бути лише людина з юридичною освітою. Вона здійснює процесуальні функції, тому повинна мати юридичну освіту і досвід у праві. Відповідно, Луценко такого досвіду немає, тому президент вносить подання на звільнення Луценка з посади генерального прокурора України", - заявив він.

Нагадаємо, Володимир Зеленський одразу після перемоги на виборах президента 21 квітня цього року анонсував звільнення Луценка з посади. Генеральний прокурор відмовився самостійно йти. Після озвученої Леонідом Кучмою президентської пропозиції щодо можливого відновлення торгівлі з окупованими районами Луганської і Донецької областей Луценко відкрив три провадження. Перше: "за фактом готування до фінансування тероризму, тобто дій, вчинених з метою фінансового або матеріального забезпечення терористичної групи за попередньою змовою з групою осіб". Друге: за фактом готування до перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період проведення антитерористичної операції, а третя - за фактом державної зради.

Відео ВР не звільнила міністрів оборони та закордонних справ, а також голову СБУ

Ці посадовці входять до президентської квоти і Зеленський вніс подання на їхню відставку. Депутати пояснюють: президент не зробив одночасне подання на призначення, а залишати такі важливі відомства без керівництва не можна. Водночас парламент ухвалив закон про тимчасові слідчі комісії і наділив себе додатковими повноваженнями. Довкола цього рішення згуртувалися 279 депутатів з усіх фракцій та груп.    

ВР не звільнила міністрів оборони та закордонних справ, а також голову СБУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції