Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський зустрівся з організаторами Євромайдану 2013 року

Президент наголосив, що це є честю для нього.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із колишніми студентами, які долучилися до організації протестів у центрі Києва в листопаді 2013 року, що стали відомі під назвою Євромайдан. На зустрічі були присутні, зокрема, ті, хто постраждав у ніч першого розгону акції.

Як повідомляє пресслужба глави держави, Зеленський висловив присутнім подяку за згоду на зустріч і наголосив, що це для нього велика честь. "Мені завжди було цікаво, чим зараз займаються люди, з яких це все почалося. З яких почалася революція. Ми хотіли познайомитися особисто, хотіли проговорити, які є проблеми, бачення в цілому, де ви і чим займаєтеся", – пояснив глава держави.

Відео Євромайдан: як усе починалося 5 років тому

5 років тому "Беркут" розігнав мирний протест студентів на Майдані Незалежності, після чого у центр столиці вийшли сотні тисяч людей. Саме побиття студентів і вважають справжнім початком Революції Гідності. 

Євромайдан: як усе починалося 5 років тому

Він висловив переконання, що молоді люди, які відіграли важливу роль у Революції Гідності та стали рушійною силою протестів, є сильними особистостями, а тому їх варто залучати до життєдіяльності країни. Зеленський запропонував їм співпрацю. "Як можна вас залучити, якщо вам це цікаво? Ви – громадськість. Вам ми можемо довіряти", – сказав президент.

Фотогалерея Зустріч Зеленського із керівниками церков і релігійних організацій України (9 фото)

Гості розповіли президенту про події 2013-2014 років, свої мотиви участі у протестах, цінність свободи та європейського вибору, важливі здобутки в царині функціонування української мови, появи автокефальної церкви та формування боєздатної армії: "Що змінилося після подій 2013 року? Насамперед змінилися ми. І цього ніхто в нас забрати не зможе. Це внутрішнє відчуття свободи та впевненість, що голос кожного з нас має значення. Ми вийшли тому, що вважали, що нас розвертають у бік безправ’я, коли права людини нічого не значитимуть в Україні, і в обійми Митного союзу… Кожен з тут присутніх на якийсь відсоток складається з подій Майдану. І цей шматок себе дуже не хочеться зраджувати. Дуже не хочеться, щоб у нас було так, як до Майдану. Хочеться змін, і ми всі готові докладати до цього зусиль".

Учасники зустрічі також розповіли, чим займаються зараз. Дехто з присутніх став захисником України і провів на фронті кілька років. Інші почали надавати волонтерську допомогу й нині тісно співпрацюють з ветеранами та профільними міністерствами. Дехто працює у сфері освіти, науки тощо. Кожен із присутніх висловив свої пропозиції щодо розвитку держави. Зокрема, наголошувалося на необхідності розробки законодавства, яке дало б більше можливостей ветеранам реалізувати себе в органах влади, в інших сферах життєдіяльності країни після служби у зоні бойових дій. Окремо акцентувалася увага на питанні захисту активістів і тих, хто відстоює права людей, громад, виступає на захист екології.

Однією з найважливіших тем, яка обговорювалася, було розслідування злочинів проти учасників Євромайдану. "Для вас справи Майдану – це дуже особисте. І, повірте, для нас теж. Я дуже хочу, щоб ми закінчили ці справи. Щоб ми змогли розслідувати їх повністю, і всі ті, хто десь ходить, їздить, чи літає, а повинні сидіти – щоб вони сиділи", – підкреслив президент. Він також наголосив на важливості перезавантаження Державного бюро розслідувань і запевнив, що після ухвалення необхідних поправок Верховною Радою прокурори, які займалися справами Майдану, будуть задіяні й надалі. "Ми хочемо поставити крапку у цій справі", – запевнив Зеленський.

На завершення учасники зустрічі подарували президенту частину одного з пам’ятників Леніну, який був повалений у часи Революції Гідності. Вони також висловили слова підтримки главі держави напередодні саміту у "нормандському форматі" в Парижі 9 грудня та пов'язали на зап'ястя Зеленському стрічку у національних кольорах – таку, як носили учасники Євромайдану. Гості закликали не погоджуватися на вибори на Донбасі "під дулами автоматів" і наголосили, що хочуть повернути окуповані території, але не ціною поступок державним суверенітетом, тому й надалі готові стояти за свою державу та її інтереси. "Свобода та гідність важливіші не лише за імідж, а навіть за життя. І наші хлопці на фронті це показали", – сказали молоді активісти. Президент подякував за підтримку й запевнив, що не зрадить інтересів України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції