Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський зустрівся з лідерами кримськотатарського народу: про що говорили

Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров наполягають, аби на окупованому півострові запровадили постійну моніторингову місію.

9 серпня, у Міжнародний день корінних народів світу, Володимир Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу.

Про це йдеться на сайті президента.

На зустрічі були постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, член Меджлісу Рустем Умеров.

Учасники обговорили питання захисту прав людини, зокрема політв'язнів, на території тимчасово окупованого Криму та Севастополя. Також ішлося про законодавчі ініціативи та гуманітарні питання.

Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров поінформували Зеленського про поточну ситуацію на окупованому півострові. Лідер кримськотатарського народу акцентував на тому факті, що окупанти намагаються всіляко пригнічувати корінний народ Криму.

Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв
Сайт президента України

Вони запропонували порушити на міжнародній арені питання про запровадження постійної моніторингової місії на окупованому півострові, щоб фіксувати всі порушення прав людини там.

Відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей.

Своєю чергою, постпред президента Кориневич наголосив, що окупаційна влада РФ не допускає міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, бо розуміє, що зібрані факти можуть бути використані у міжнародних судових інстанціях, зокрема в Міжнародному кримінальному суді.

"Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають у Крим. Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в’їжджати у Крим", – констатував Рефат Чубаров.

Раніше президент України анонсував закріплення на законодавчому рівні отримання документів для візитів до окупованого Криму. Зеленський запевнив, що українська влада буде допомогати переселенцям із Криму.

Відео Зеленський у Туреччині зустрівся з кримськотатарською діаспорою та Ердоганом

Після офіційної церемонії відбулася розмова "віч-на-віч", її подробиць жодна зі сторін наразі не повідомляє. Завтра Зеленський вирушить з Анкари до Стамбула, де зустрінеться зі Вселенським патріархом Варфоломієм.  

Зеленський у Туреччині зустрівся з кримськотатарською діаспорою та Ердоганом

Залиште свій коментар

Вибір редакції