Зеленський звернувся до Парубія щодо зібрання Ради на позачергове засідання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Позачергова сесія буде присвячена внесенню змін до закону про вибори до ВР.

Президент України Володимир Зеленський‏ скликає позачергове засідання Верховної Ради для внесення змін до закону про вибори народних депутатів. 

Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

"Прошу Голову Верховної Ради Андрія Парубія скликати завтра, 22 травня, позачергове засідання парламенту для внесення змін до закону про вибори народних депутатів", - написав він.

Згодом у прес-службі глави держави уточнили, що Зеленський надіслав Парубію листа щодо скликання 22 травня позачергового пленарного засідання парламенту.

"Президент України Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням скликати позачергове пленарне засідання Верховної Ради України у середу, 22 травня, та включити до порядку денного розгляд питань стосовно внесення змін до законів України "Про вибори народних депутатів України" та "Про публічні закупівлі", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у листі наголошується, що ці питання були визначені під час консультацій президента України з головою Верховної Ради України, його заступниками та головами депутатських фракцій (депутатських груп) щодо дострокового припинення повноважень ВР восьмого скликання, які відбулися зранку 21 травня.

Нагадаємо, раніше представник команди обраного президента Андрій Богдан прогнозував, що 22 травня можуть скликати позачергове засідання Верховної Ради для ухвалення змін до закону про вибори народних депутатів.

Президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

За результатами зустрічі було вирішено призначити дострокові вибори на липень цього року: 21 або 28 липня. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Крім того, за словами Богдана, народні депутати за пропозиціями президента можуть ухвалити низку змін, зокрема, до закону України про вибори, зменшивши прохідний бар'єр до 3%, скасувавши мажоритарну систему обрання і перейшовши на пропорційну партійну.

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції