Зеленський звернувся до українців з нагоди 9 Травня і анонсував встановлення чотирьох символічних дзвонів

Дата публікації
Зеленський звернувся до українців з нагоди 9 Травня і анонсував встановлення чотирьох символічних дзвонів

Сайт президента України

Два дзвони передбачено встановити в окупованих нині Донецьку та Криму.

В Україні буде встановлено чотири меморіальні дзвони в різних регіонах, які символізуватимуть Пам'ять, Перемогу, Мир та Єдність. Два з них передбачено встановити на окупованих нині територіях - у Донецьку та Сімферополі.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський. Сьогодні, 9 травня, він перебуває на Закарпатті, де взяв участь в урочистостях до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

"75 років тому ми здобули перемогу над нацизмом. Знадобилося ще 46 років, щоб ми здобули незалежну Українську державу. І сьогодні вже шостий рік поспіль ми її захищаємо. Сьогодні я оголошую про проєкт меморіальних символів. У межах нього ми хочемо встановити в Україні чотири дзвони", - зазначив глава держави.

Перший дзвін встановлять у Луганській області, другий - на Закарпатті.

"Вчора я був на Луганщині, біля селища, де у 42-му році почалося звільнення України. І там буде встановлено перший дзвін – Дзвін Пам’яті. Зараз я на Закарпатті, поруч із місцем, де завершилося вигнання загарбників. Тут буде встановлено Дзвін Перемоги", - сказав Зеленський.

Інші два дзвони хочуть встановити на Донбасі та в Криму, які нині окуповані.

"Ми віримо і зробимо все, щоб обов’язково настав день, коли буде встановлено ще два дзвони: Дзвін Миру в Донецьку та Дзвін Єдності – у Сімферополі. І в мить, коли в Україні настане мир і ми повернемо своїх людей і свою землю, чотири дзвони одночасно сповістять про цю знакову подію в історії України. І кожний їхній удар закарбує в нашій свідомості: "Пам’ятаймо, що єдність – це запорука нашого миру та нашої перемоги", - наголосив президент.

Нагадаємо, вранці 9 травня Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та поклав квіти біля Вічного вогню, що у столичному парку Вічної Слави.

Наступна публікація