Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеркаль анонсувала своє звільнення з МЗС: вона не може чинити супротив Росії за Зеленського

Відставка може відбутися наступного тижня.

Заступниця голови Міністерства закордонних справ України Олена Зеркаль готується до відставки. В цьому вона зізналася в ефірі 24 каналу.

"Цього тижня я виконаю своє останнє завдання – проведу процесуальне слухання в Гаазі по новому арбітражу, що стосується наших військових кораблів, які були затримані рік тому та утримувалися Росією, і наших моряків. І все, як я і обіцяла", – розповіла дипломатка про свою відставку.

Фотогалерея Донбас, "нормандська" зустріч та російський газ. Зеленський зустрівся з главою МЗС Німеччини (3 фото)

"Мені потрібно зробити перерву. А щодо завдань, які переді мною стояли чи будуть стояти, – я завжди шукала собі щось, що мене цікавило, що було великим викликом, за що ніхто не хотів братися і мав сумніви, чи це можна зробити", – розповіла Зеркаль.

Вона також дала зрозуміти, що не відчуває можливості повноцінно протидіяти Росії в системі зовнішньої політики, яку проводить президент Володимир Зеленський. "Я не можу робити супротив, будучи дипломатом всередині Міністерства закордонних справ, яке виконує рішення президента", - сказала заступниця міністра.

Як повідомлялося, у четвер, 21 листопада, в Гаазі відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права.

Відео Позиція Росії на Міжнародному суді ООН маніпулятивна - Зеркаль

У Гаазі розпочалися слухання щодо порушення Кремлем двох конвенцій. Про боротьбу із фінансуванням тероризму — тут мова про агресію та підтримку збройних угрупувань на Донбасі. І про ліквідацію расової дискримінації. На думку Києва, під цю конвенцію потрапляють порушення прав кримських татар та українців на анексованому півострові. Росіяни намагаються переконати суд, що в нього немає юрисдикції розглядати справу.    

Позиція Росії на Міжнародному суді ООН маніпулятивна - Зеркаль

Залиште свій коментар

Вибір редакції