Зеркаль розповіла у Гаазі, як "імперська" Росія від 2014 року порушує конвенцію ООН з морського права

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українська сторона розкритикувала РФ за намагання оскаржити статус Криму.

Заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, агентка України на слуханнях Арбітражного трибуналу у справі України проти РФ щодо порушення Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці Олена Зеркаль заявила, що Росія намагається переформатувати сам спір та оскаржити статус Азовського моря та Керченської протоки, а також навела приклади порушень положень Конвенції.

Повний текст виступу Олени Зеркаль оприлюднено на її сторінці у Facebook.

"З порушенням численних положень КОМП та без будь-яких юридичних на те підстав Росія протиправно збудувала міст через міжнародну протоку. Росія утискає судна усіх країн, що прямують до українських портів чи з них. Росія розкрадає наші енергоресурси в межах наших прав на морських просторах. Росія не пускає наших рибалок у води, в яких вони завжди ловили рибу. Ці порушення становлять у своїй сукупності суцільну зневагу міжнародного морського права з боку Росії", - наголосила вона.

Зокрема, Зеркаль уточнила, що Росія від весни 2014 року викрала в України вже понад 9 мільярдів кубометрів природного газу.

"Вона намагалась позбавити ліцензій на вироблення електроенергії, що були належним чином видані органами влади України, і видала власні ліцензії російським компаніям. Росія навіть відібрала у нас цінні сучасні мобільні бурові установки, що їх вона пересуває просторами Чорного моря, на які ми маємо право, щоб добувати наш природний газ. Водночас наш уряд з усієї сили працює на забезпечення енергетичної самодостатності за рахунок видобутку природного газу. Необхідний обсяг, а це 5-6 мільярдів кубометрів на рік, можна було б покрити за рахунок наших покладів у Чорному морі", - додала агентка України.

До того ж Зеркаль, посилаючись на статті 2, 21, 56, 58 статті КОМП, звинуватила Росію у руйнуванні традиційного життєвого устрою українських рибалок.

"Їх просто витісняють із тих місць, в яких вони рибалили споконвіків. У результаті суттєво скоротився український щорічний вилов. Росія ж використовує українські рибні запаси у не сталий спосіб. Росія також намагається уникнути юрисдикції арбітражного трибуналу, оспорюючи статус Азовського моря та Керченської протоки. Підхід Росії йде корінням у глибину імперського минулого Росії, що активно рекламується її керівництвом. У тій версії реальності, яку Росія представила у цій залі вчора, нічого не змінилось відтоді, коли Росія була імперією. Це пояснює, чому Росія вважає, що може встановлювати правила самотужки. Проте, знову ж таки, заперечення Росії ігнорують об’єктивну данність", - запевнила заступниця глави МЗС.

Окремо Зеркаль нагадала про втручання Росії у міжнародне судноплавство та морську торгівлю.

"Вона будує мости, трубопроводи та прокладає кабелі, навіть не консультуючись з нами. Росія самовільно вирішила побудувати низький міст через Керченську протоку. Тепер через цей міст великі кораблі не можуть пройти до важливих українських портів – Маріуполя та Бердянська. Починаючи від квітня 2018 року, Росія стала зупиняти судна в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці та заважати їм. Ба більше, Росія зупиняла судна в кількох милях від українських портів. Ці дії становлять серйозне погіршення спору, який розглядається цим Арбітражним Трибуналом, і ми повідомляли трибунал про це погіршення у своєму листі від 27 листопада 2018 року. У ньому викладено, зокрема, що Росія незаконно зупинила принаймні 150 суден, що прямували до українських портів і заважала їм, при цьому більшість суден були під прапорами третіх держав", - сказала вона.

Водночас, за словами Зеркаль, Росія намагається переформатувати спір і заперечити анексію Криму. 

"Аргумент щодо суверенітету, який Росія намагається представити перед вами, позбавлений підґрунтя. Перш за все, він не є прийнятним. Суверенітет України над Кримом – поза будь-якими сумнівами. Невизнання анексії лежить в основі підходу міжнародного співтовариства до Криму і базується на основному принципі міжнародного права: незаконні дії не можуть мати законних наслідків. Аргумент Росії також не має під собою підстав. Він побудований на смішному уявленні, що Крим став незалежним і одразу ж приєднався до Росії. Росія не навела жодного прикладу держави, яка б визнала Крим протягом кількох годин після так званого набуття ним незалежності. Не думаю, що варто нагадувати вам про замовчування Росією цього факту", - резюмувала агент України.

Довга, але важлива промова в арбітражному трибуналі з морського права. "1. Пане Голово, шановні Члени Арбітражного...

Опубликовано Lana Zerkal Вторник, 11 июня 2019 г.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум у справі проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла його деталі та відповіла на найрозповсюдженіші запитання щодо справи. Більше про позов читайте тут.

Залиште свій коментар

Вибір редакції