Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жителям окупованого Донбасу спрощено голосування на президентських виборах в Україні

Рішення пояснюється забезпеченням прав громадян України на вільне волевиявлення.

Центральна виборча комісія України спростила процедуру зміни місця голосування для жителів тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Внутрішньо переміщені особи зможуть голосувати без зміни виборчої адреси, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованої території та внутрішньо переміщених осіб.

"Тепер, у разі коли виборці – внутрішньо переміщені особи, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування", - пояснюють в міністерстві.

ВідеоЧерез дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Призначити вибори в територіальних громадах закликає ЦВК прем'єр-міністр. Голосування у сотнях громад мало відбутися наприкінці жовтня. За законом, рішення щодо виборів комісія мала б прийняти до 17 серпня. Натомість ЦВК 9 серпня звернулася за законодавчими роз'ясненнями до Парламентського комітету ВР. Нардепи нині - у відпустці, а без їхнього висновку ЦВК відмовилася призначати дату виборів до громад. 

Через дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Разом із тим зазначають, що "впровадженою процедурою можна скористатися лише на період проведення виборів президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму", а до останньої постанови таку можливість мали лише внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Тоді як мешканці ОРДЛО мали додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Як повідомляє Страна.ua, з відповідного роз’яснення ЦВК випливає, що проголосувати зможуть не лише переміщені особи, а й жителі ОРДЛО. Тобто українець, взявши з собою паспорт, повинен піти до органів Державного реєстру виборців і написати заяву згідно з визначеним взірцем. "Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин в Донецькій і Луганській областях, кордони і перелік яких визначаються Президентом України в порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування", - цитує видання відповідь Центрвиборчкому на власний запит і робить висновок про те, що додавати підтвердження статусу переміщеної особи відтепер не є обов’язковим.

Також видання зазначає, що на питання про можливість голосування не переселенцями, а безпосередньо жителями окупованих територій Донбасу, відповідь ЦВК була такою: "Так, зможуть, згідно того ж Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси". У комісії наголосили, що інших документів, окрім паспорта, надавати цим людям не доведеться, а звертатися з заявами до реєстру слід не раніше офіційного початку виборчого процесу і не пізніше, ніж за п'ять днів до голосування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції