"Живе Білорусь": у Раді нардепи влаштували флешмоб на підтримку протестів проти Лукашенка

"Живе Білорусь": у Раді нардепи влаштували флешмоб на підтримку протестів проти Лукашенка

Спікер парламенту Разумков закликав депутатів прибрати символіку сусідньої держави.

У  п'ятницю, 4 вересня, засідання Верховної Ради розпочалося з акції підтримки українських нардепів протестів у Білорусі.

Так, народні обранці від "Слуги народу", "Батьківщини", "Європейської солідарності", усіх фракцій та груп, крім "Опозиційної платформи - За життя", вийшли з біло-червоними прапорами до трибуни та скандували "Живе Білорусь". Депутати наголосили на необхідності дотримання прав людини в Білорусі, незастосування сили до протестувальників та проведенні перевиборів президента під контролем міжнародних спостерігачів.

Жыве Беларусь!

Опубліковано Олексієм Гончаренком Пʼятниця, 4 вересня 2020 р.

Відео "Живе Білорусь": нардепи влаштували у Раді флешмоб на підтримку протестів проти Лукашенка 

Депутати від усіх фракцій та груп, крім "Опозиційної платформи - За життя", вийшли з біло-червоними прапорами до трибуни та скандували "Живе Білорусь". Нардепи наголосили на необхідності дотримання прав людини в Білорусі, незастосування сили до протестувальників та проведенні перевиборів президента під контролем міжнародних спостерігачів.

"Живе Білорусь": нардепи влаштували у Раді флешмоб на підтримку протестів проти Лукашенка 

Натомість нардепи від "Опозиційної платформи - За життя", зокрема Ілля Кива, розгорнули у Раді червоно-зелений прапор на підтримку Олександра Лукашенка. Своєю чергою голова Верховної Ради Дмитро Разумков закликав усіх народних обранців вивішувати у залі парламенту лише український прапор і прибрати символіку іншої країни.

Нагадаємо, у Білорусі акції протестів проти режиму Лукашенка тривають вже майже місяць. Вони розпочалися 9 серпня, після президентських виборів, результати яких вважають сфальсифікованими. Люди вимагають відставки Лукашенка, прозорих і чесних перевиборів та припинення свавілля силовиків.

Відео Протести у Білорусі: журналісти вимагають звільнення своїх колег

Нові затримання у Білорусі. Щонайменше 10 людей арештували під час учорашніх протестів у Мінську. Акції тривали на центральній площі та неподалік МВС. Там зібралися журналісти, які вимагали звільнення своїх колег. Десятки медійників опинилися у СІЗО за останній тиждень, а напередодні двом телеведучим за участь в акціях дали по 10 діб арешту. Водночас хакери зламали сайт МВС Білорусі й оголосили в розшук Олександра Лукашенка. На сайті зазначили: "білоруський очільник звинувачується у військових злочинах проти білоруського народу і узурпації влади в Республіці Білорусь".  

Протести у Білорусі: журналісти вимагають звільнення своїх колег

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів