"Жоден кум Путіна не допоможе": у Раді хочуть карати ЗМІ за фейки та антиукраїнську агітацію

"Жоден кум Путіна не допоможе": у Раді хочуть карати ЗМІ за фейки та антиукраїнську агітацію

Фото: ТСН

Слухання на тему свободи слова в Україні будуть підсумовані в окремій постанові.

День свободи слова відбувся у Верховній Раді Україні. Там намагалися порозумітися журналісти, медіаексперти, правозахисники, депутати та урядовці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

День, присвячений безпеці журналістів, почався із хвилини мовчання за загиблими журналістами. За часи незалежності жертв професії - більше 60. "Кожні п’ять днів в Україні б’ють або виявляють агресію до журналістів", - наголосив голова національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

Не заважати працювати і захищати: день у Раді присвятили безпеці журналістів

Не заважати працювати і захищати: день у Раді присвятили безпеці журналістів

Остання смерть - Вадим Комаров. У травні він анонсував викривальний матеріал про корупцію черкаських чиновників, а наступного дня його побили. Через півтора місяця, не приходячи до тями, він помер. Покараних немає. Чекають своєї черги понад півсотні справ про напади на журналістів.

Аби пришвидшити їхні розгляди, депутати ініціюють створення спеціальних підрозділів при Генпрокуратурі та МВС. "Часто до замовників справа не доходить, якщо будуть покарані вони і суспільство побачить, так само це побачать і зловмисники, які щось умишляють проти журналістів, це буде превентивним заходом", - наголосив народний депутат Сергій Швець.

Ініціативи, як захистити журналістів та їхню роботу, депутати об’єднали у проект постанови. До кінця року допрацьовану постанову винесуть на розгляд депутатів. Але крім прав, наголошують у парламенті, у журналістів є обов’язки та відповідальність – зокрема, за фейкові новини, дезінформацію, порушення журналістських стандартів. За маніпуляції суспільною думкою будуть карати. "Обговорення цього питання межує із наступом на свободу слова. Втім, хтось за це теж має нести відповідальність. Особливо, коли мова йде про потурання агресії ворога. Можу запевнити, жоден кум Путіна в цьому питанні не допоможе", - заявив народний депутат Олександр Ткаченко.

Не заважати працювати, а також захищати перед тим, як вигадувати покарання - все, що просять журналісти у влади. "За шість років журналісти, оператори, мої колеги, пережили величезну кількість нападів - їх неможна залякати. Ця свобода слова дуже дорого для кожного з нас коштує", - нагадала Наталія Нагорна.

Кореспондентка ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація