Журналісти дізналися, які провокації в Києві на 9 травня готує Росія

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Журналісти дізналися, які провокації в Києві на 9 травня готує Росія

В Києві на 9 травня готуються масштабні провокації - ЗМІ. / Фото: Reuters

Росія хоче використати ситуацію, влаштовану 9 травня, як привід для "захисту" російськомовного населення.

Джерелам у Службі безпеки та Зовнішній розвідці України стало відомо, що на травневі свята в Києві готуються провокації. Про це пише Hubs.

Так, згідно з даними джерел, на початку квітня в Київ з Москви прибув вантаж, у якому було близько 10 тисяч георгіївських стрічок, 10 тисяч стрічок з кольорами прапора РФ, 600 державних прапорів РФ і близько 10 тисяч листівок. Вантаж доставили за адресою посольства РФ в Україні.

В СБУ припускають, що символіку планують поширювати серед киян 9 травня, під час святкування Дня Перемоги.

На думку силовиків, такі дії будуть негативно сприйняті активістами націонал-патріотичних сил, зокрема, "Правого сектору", що може призвести до силових протистоянь в Києві.

"Висвітлення зазначених подій у вигідному ракурсі представниками ЗМІ провідних російських телеканалів дасть керівництву Росії зайвий привід звинуватити українську владу в русофобії, утиску прав російськомовного населення і зневажливому ставленні до ветеранів війни", - вважає один із співрозмовників Hubs.

Служба безпеки також встановила, що в трьох київських готелях знаходяться близько 500 росіян, у тому числі й вихідці з Чеченської Республіки. Вони живуть в готелях нібито для захисту корпоративних прав власників і можливих рейдерських атак.

Але у СБУ не виключають провокацій з їхнього боку під час урочистостей, приурочених до 9 травня. Активного спалаху провокацій на травневі свята очікують також і в РНБО.

На думку Парубія, керівництво Росії буде намагатися не допустити проведення президентських виборів в Україні та дестабілізувати ситуацію. Цю інформацію сьогодні підтвердив і Турчинов.

Водночас, в СБУ поки що утримуються від офіційних коментарів. Але від джерел в СБУ і розвідці Hubs стало відомо, що силовики готуються провести "комплекс попереджувальних і профілактичних заходів".

Як повідомлялося раніше, СБУ збирає громадянську "армію" для захисту України від терористів. Бажаючі вступити в спецзагони повинні мати досвід служби.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація