Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти виявили, що Аваков роздаровує штурмові гвинтівки під виглядом пістолетів

У списку подарункової зброї третина - військового призначення.

Після приходу на посаду міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з лютого 2014 по серпень 2016 року МВС видало 1150 екземплярів нагородної зброї. Під виглядом пістолетів нагороджені отримували пістолети-кулемети та штурмові гвинтівки, стверджують журналісти передачі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Вони наголошують, що в період з 2010 по 2014 рік МВС нагородило лише 287 осіб. За останній час зросла не лише кількість подарованої зброї, а й розширився "асортимент" подарунків. Зокрема, серед них є "Форт 221" - штурмова гвинтівка,  військова зброя, якою озброюються солдати. З 2009 року нею озброюються прикордонники, СБУ та вже зараз і бійці Нацгвардії, розповів експерт зі зброї Микола Мікуліч.

Також серед подарунків помічено АКМС (автомат Калашникова), Форт 226, 9 на 19 (пістолет-кулемет), Форт 221 5.45 на 39 (автомат). Мікуліч наголошує, що третина зброї у "подарунковому" списку - не пістолети. 

"Тут 30% це автомати, це зброя військового призначення. І я чомусь більш, ніж певен, що вона не деактивована, в плані автоматичного вогню, оскільки це нагородна, вона не підпадає під мисливські всі директиви, тому я певен, що ця зброя має режим автоматичного вогню. Це не дитяча забавка і це бойові автомати, якими озброюється сучасний солдат", - наголосив він.

Правове підґрунтя дарувати таку зброю відсутнє, зазначають юристи. Окрім того, незрозуміле походження сучасної автоматичної зброї, яку дарує МВС, адже у міністерстві зазначають, що гроші на закупівлю не витрачались.

Раніше повідомлялося, що Аваков за час свого перебування на посаді нагородив вогнепальною зброєю 97 народних депутатів України. Однак їхні імена він оприлюднювати відмовився. Глава МВС також запевнив, що екс-прем'єр Арсеній Яценюк, якому він теж подарував ствол, вміє поводитися зі зброєю.

Залиште свій коментар

Вибір редакції