Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти з'ясували, що колишні охоронці Януковича охороняють тепер Порошенка

Щонайменше чотири охоронці екс-президента забезпечують безпеку нинішньому голові держави.

Охоронці, які тривалий час охороняли екс-президента-втікача Віктора Януковича, тепер охороняють президента Петра Порошенка.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Схеми" на Радіо Свобода.

Під час вшанування жертв війни в Україні на Площі Слави 22 червня, в якому брав участь Порошенко, журналісти побачили двох співробітників Управління державної охорони, які працювали при Януковичі.

Один з них, зокрема, охороняв екс-президента у вересні 2013 року на футбольному матчі Україна–Англія. Другий був біля Януковича у квітні 2013 року під час відвідання науково-практичного медичного центру.

Охоронці Порошенка Януковича
Радіо Свобода

Охоронці Порошенка Януковича
Радіо Свобода

Через тиждень, на урочистостях з нагоди Дня Конституції, журналісти помітили ще два знайомі обличчя. Їх вдалося ідентифікувати. Перший – це Віктор Володимирович Резніченко.

Він є на кадрах з Януковичем у 2010 році. Також він був одним із тих охоронців, які 13 грудня 2013 року під час Євромайдану перегородили шлях журналістам, щоб вони не змогли задати питання тодішньому президенту після провальних переговорів з опозицією.

Охоронці Порошенка Януковича
Радіо Свобода

Ще один ідентифікований охоронець Порошенка – Вадим В'ячеславович Чучковський. 1 березня 2013 року він охороняв Януковича на прес-конференції за підсумками трьох років на посту президента. Є відео, як у 2011 році він подає журналістам парасольки під час їх зустрічі з Януковичем у його колишній резиденції Межигір'ї. За інформацією "Схем", Чучковський зараз є заступником начальника служби безпеки Порошенка.

Охоронці Порошенка Януковича
Радіо Свобода

У документах, які активісти знайшли у Межигір'ї, є відомості про готівкові доплати до зарплати цим охоронцям. Так, Резніченко отримував доплату 1250 доларів, а Чучковський – 1550 доларів.

Керівник Служби безпеки президента у 2008-2012 роках В'ячеслав Заневський каже, що Янукович доплачував готівкою працівникам СБП Управління держохорони, бо ті отримували низьку зарплатню. За його словами, зарплата охоронців на той момент була від двох до шести тисяч гривень. Доплата складала від 900 до 1500-1600 доларів.

Юрист Центру протидії корупції Ольга Веретільник вважає, що такі доплати є неправомірною вигодою і на той час за них передбачалася адміністративна та дисциплінарна відповідальність.

В Управлінні державної охорони заявили, що підпис охоронця Чучковського, який є в "документах Януковича", йому не належить. Начальник УДО Валерій Гелетей каже, що з Порошенком працюють ті ж самі охоронці, що і при Януковичі, бо бракує професіоналів.

"Щоб стати професіоналом, один-два роки – це занадто мало. Тут потрібна школа, школа, яка передається з роками, школа, яка набувається, той досвід, який також не приходить, я не зможу взяти працівника міліції, працівника Національної гвардії і через півроку сказати, що цей військовослужбовець – професіонал, він виконує свої обов'язки високопрофесійно. Позбутися людей, які є професіоналами, але які працювали раніше з кимось, – це було б безглуздям", – пояснив Валерій Гелетей.

"Схеми" намагалися отримати коментар Петра Порошенка. Через два тижні після письмового звернення надійшов лист за підписом голови його адміністрації Бориса Ложкіна, який повідомив, що це питання повністю у компетенції Управління держохорони.

Залиште свій коментар

Вибір редакції