Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЗМІ дізнались, як Тимошенко "дала задню" у формуванні коаліції і шокувала БПП

Юрій Луценко та Володимир Гройсман не очікували нових вимог від Тимошенко.

"Батьківщина" раптово змінила свою думку щодо формування коаліції, оголосивши нові умови, чим здивувала решту народних депутатів - однодумців

Як пише Українська правда, перебуваючи в одній коаліції з Народним фронтом, Юлія Тимошенко завжди жорстко критикувала уряд Арсенія Яценюка.

У понеділок, 28 березня, стало відомо про можливий формат нової коаліції на "на трьох" - БПП, "Народний фронт" та "Батьківщина".

"Мене особисто вразило, що вона (Тимошенко – ред.) підписується під коаліційною угодою, де позначено співробітництво з МВФ. Тепер цікаво, як вона викручуватиметься після своїх заяв. Намолотила про зниження тарифів, а тепер що?" – заявив у понеділок увечері один із учасників зустрічі лідерів фракцій коаліції, що відбувалася в АП.

За словами іншого учасника цієї зустрічі, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, який також був присутній, поставив Тимошенко запитання – чи усвідомлює вона зобов'язання перед МВФ . На що вона відповіла, що так.

"Лунали запитання щодо п'яти вимог, які "Батьківщина" озвучувала раніше – мораторій на продаж земель, підтримка фермерів з держбюджету, підтримка малого і середнього бізнесу, розрив зв'язку з олігархами, індексація зарплат і пенсій у відповідності з інфляцією, економічно обґрунтовані тарифи. Тимошенко сказала, що згодна перенести ці вимоги до програми діяльності нового уряду", - пише видання.

Повідомляється, що Арсенію Яценюку у понеділок лишалося лише погодитися з тим, що у разі, якщо "Батьківщина" увійде до коаліції, його фракція поставить підписи під новою коаліційною угодою і поданням на нового прем'єра.

"Учасники зустрічі були спокійні, вийшовши до журналістів з тезою, що у вівторок о 12.00 відбудуться установчі збори коаліції. Тимошенко ще на деякий час залишилася в АП і говорила з Петром Порошенком", - пише Українська правда.

У вівторок, 29 березня, Тимошенко провела засідання своєї фракції, де радилася про входження до коаліції.

"Ставили питання, чи ми в коаліції, чи ні. Кожен виступив по колу. Були депутати, які виступали проти входження до коаліції. Ми хочемо, щоб спочатку проголосували наші законопроекти, бо боїмося, щоб нашими руками не проголосували за кандидатуру нового прем'єра, а потім кинули нас", – розповідає один із депутатів від "Батьківщини".

Коли БПП та НФ вже змирилися із новим форматом коаліції, Тимошенко несподівано висунула лідеру фракції БПП Юрію Луценко вимогу про обов'язкове прийняття 18 законопроектів.

Повідомляється, що Юрій Луценко та Володимир Гройсман цього не очікували, тож доповіли президенту і екстрено зібрали засідання фракції БПП, де спікер Ради запевняв, що частину законопроектів, на яких наполягає Тимошенко можна підтримати. Повідомляється,  що це зміна системи оподаткування для малих фермерських господарств, введення земель у власність об'єднаних територіальних громад.

"Ми не віримо жодному слову жодного уряду, жодному слову депутатських фракцій, керівників держави, тому що скільки разів нам казали, що все буде зроблено, а потім нічого не відбувалося. Тому ми поставили умову спочатку приймаються певні законопроекти, які були названі, ці законопроекти внесені до ВР", – заявляла Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, що Юлія Тимошенко  божиться, що не змінювала умов для входження в коаліцію.

Глава парламентської фракції "Батьківщина" спростувала інформацію щодо зміни її політичною силою вимог входження до коаліції: вона наполягає, аби мінімум 10 першочергових законопроектів були ухвалені до офіційного оголошення про створення нової коаліці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції