Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЗМІ навели докази бездіяльності НАЗК щодо е-декларацій топ-чиновників

Під час перевірки деяких декларацій не направлялися запити про отримання відомостей, необхідних для перевірки.

Довідка за результатами перевірки стану організації роботи в департаменті фінансового контролю та моніторингу способу життя свідчить про те, що НАЗК справді уникало перевірки декларацій найвищих посадовців держави.

Про це пише «Українська правда».

Згідно з документом, який потрапив у розпорядження видання, перевірка виявила факти порушення встановленого механізму аналізу департаментом декларацій чиновників.

Зазначається, що у лютому-червні 2017 року НАЗК проводило повну перевірку декларацій за 2015 і 2016 роки міністра фінансів Олександра Данилюка, нардепів-радикалів Олега Ляшка та Андрія Лозового, депутата з "Опоблоку" Євгена Балицького, нардепа з "Самопомочі" Олени Сотник, а також чиновниці Державної судової адміністрації Світлани Павлюк.

Своєю чергою, під час перевірки усіх декларацій, окрім Балицького, не направлялися запити про отримання відомостей, необхідних для такої перевірки.

Аналіз роботи НАЗК показав, що терміни перевірок звітів про доходи спливли, але рішення про їхні результати так і не були ухвалені.

Відео Голову НАЗК звинувачують у фальсифікаціях перевірок є-декларацій

Також у довідці повідомляється, що під час відповідних перевірок агентство не застосовувало автоматизовану систему моніторингу відповідності витрат декларантів отриманим ними доходам. Таким чином, це мало негативний вплив на якість аналізу та його тривалість.

Нагадаємо, раніше голова департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила своє керівництво у особі Наталії Корчак у фальсифікації висновків перевірки декларацій. За її словами, Корчак давала прямі вказівки щодо перевірки окремих депутатів і фальсифікувала висновки

Своєю чергою детективи НАБУ відкрили справу за фактом можливого отримання співробітниками НАЗК хабара в особливо великих розмірах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції