ЗМІ розповіли, як росіяни хочуть перетворити окупований Крим на "офшорну зону"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таким чином російські депутати хочуть "захистити інвесторів в Криму від санкцій".

У російській нелегітимній "Держдумі" нещодавно з'явився пакет законопроектів, ухвалення яких фактично запровадить в окупованому Криму "офшорний режим".

Про це повідомляє газета "Коммерсант", а також зазначає, що її редакція ознайомлена з текстом цих законопроектів.

Додають, що автором пакету документів є заступник голови комітету палати з міжнародних справ "Держдуми" Олексій Чепа ("Справедлива Росія").

"Крім розширення податкових пільг поправками запропоновано механізм створення в Криму трастів, які зможуть забезпечити інвесторам в півострів анонімність і дозволять не боятися санкцій. За визнанням авторів проекту, поправки викликали зауваження у адміністрації президента як такі, що суперечать угодам про розкриття бенефіціарів. Експерти також відзначають, що ініціативи йдуть врозріз із зусиллями G20 і ОЕСР щодо боротьби з офшорами", — пише видання.

Між тим наразі  в окупованих Криму і Севастополі вже діє вільна економічна зона (ВЕЗ), проте вона орієнтована здебільшого на місцевий бізнес. Її резидентам надано пільги щодо податків, в реєстрі зони близько 900 організацій, заявлений обсяг інвестицій — 80 млрд руб. 2014 року так зване "Мінкриму", яке існувало тоді, пропонувало ще масштабніший проект — створення на півострові офшорної зони зі змогою застосування на його території іноземного права, але через санкції від ідеї вирішили відмовитися.

Як пише газета, тепер офшорна зона виникла в новому втіленні. Перший законопроект являє собою поправки до Податкового кодексу РФ, другий — до Цивільного кодексу РФ і ще до півтора десятків законів. У ЦК РФ пропонується узаконити новий вид товариства з обмеженою відповідальністю — "Міжнародна компанія", а також ввести статті "Міжнародні трасти" (організація та передані їй іншими особами у власність трастові фонди) і "Сімейні фонди" (організація, створена для управління майном творця фонду , його сім'ї "чи інших вказаних ним конкретних осіб").

Відео Будівництво російських електростанцій в Криму затримується через санкції

"Згідно з поправками, на податковий облік ці три форми повинні вставати за місцем ефективного управління (реального розташування), якщо воно перебуває за межами РФ, то вони будуть визнаватися нерезидентами, тобто будуть виведені з-під фіскального контролю. Трасти, ймовірно, найцікавіша частина новацій. Саме вони повинні забезпечити інвесторам в Криму анонімність. Пояснимо, що за звичайного довірчого управління власник активів відомий, натомість кримські трасти, за задумом, повинні отримати права на передані їм активи. У такому випадку користувач стає невидимим, але залишається з доходами", — пояснює "Коммерсант".

Для роздавання пільг в чинний так званий "закон" про кримську СЕЗ запропоновано ввести главу "Міжнародна транзитна зона". Відзначимо, що це окремі ділянки території вільного порту зі спеціальним режимом ведення бізнесу.

Утім, на тлі трастів податкові пільги не дуже вражають. Згідно з поправками, які хочуть пропонувати в "Держдумі" РФ, доходи резидентів із джерел в Міжнародній транзитній зоні повністю звільняються від ПДВ, податків на прибуток і майно. За аналогією з "дикими" офшорами учасникам зони запропоновано оплачувати лише щорічний податковий збір в розмірі € 1,5 тис. Для доходів резидентів, отриманих на решті території РФ, запропоновані пільгові ставки: на дивіденди — 15%, за відсотками і роялті — 0% .

"Ще автори закону хочуть дозволити в Криму і в Севастополі діяльність, неможливу на решті території РФ: іноземним банкам, страховим компаніям, пенсійним фондам і брокерським компаніям запропоновано дати можливість працювати без ліцензії (за її наявності в своїй державі). Крім того, передбачено спрощений порядок отримання російського громадянства для інвесторів, що вклали в облігації Криму і Севастополя від € 1 млн, які приїхали на півострів іноземцям запропонований безвізовий режим. Ще один бонус — виведення операцій в Міжнародній транзитній зоні з-під валютного контролю", — зазначають в газеті.

Водночас автор закону Олексій Чепа заявив": "Ми не офшор вводимо, а боремося з санкціями, які можуть загрожувати бізнесу, що працює в Криму".

Відео Верховний представник ЄС заявила, що санкції проти РФ залишаться до виконання Мінських угод

За його словами, законопроект раніше прямував до державно-правового управління президента РФ, адже щодо нього були зауваження через те, що він йде врозріз з угодами РФ, наприклад, про необхідність розголошувати кінцевих бенефіціарів.

Російський депутат пояснив, що поки проект до "Держдуми" не внесений. "Правильно спочатку запропонувати його на розгляд всіх фракцій", — сказав пан Чепа, зазначивши, що запропонує колегам з інших фракцій приєднатися до ініціативи після травневих канікул.

Між тим, так званий "віце-прем'єр" окупованого Криму Георгій Мурадов називає трастові форми ведення бізнесу загальноприйнятими: "У кожної великої держави є подібні гавані". Як приклад він навів штат Делавер (США), Віргінські острови (Великобританія) і Гонконг (Китай).

Натомість партнер Paragon Advice Олександр Захаров зазначає, що в разі прийняття поправок Росія може зіткнутися з відмовою інших держав від співпраці в рамках проекту щодо обміну податковою інформацією.

За словами Захарова, ініціативи йдуть врозріз із зусиллями G20 і ОЕСР щодо боротьби з офшорами, закріплення в законі таких переваг порушить рекомендації Доповіді ОЕСР 1998 року.

Нагадаємо, Євросоюз не визнає анексію Криму і ця позиція є принциповою. Таку заяву зробила після зустрічі з главою російського МЗС Сергієм Лавровим 24 квітня верховний представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні. І окремо наголосила, що санкції, пов'язані із ситуацією на Донбасі, залишаться до повної імплементації Мінських угод.

13 березня Європейський союз на півроку подовжив санкції проти 150 громадян Росії, так званих "ЛНР" та "ДНР" і ще 37 організацій.

Політики продовжили обмежувальні заходи у зв'язку з діями, що завдають шкоди або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України ще на шість місяців, до 15 вересня 2017 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції