Знаходимо якісь "викрутаси": Зеленський пояснив, як у Раді ухвалюються закони

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, лідери іноземних країн аплодували за "швидкість", з якою працює уряд.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що процедура ухвалення законопроєктів згідно з регламентом відбувається дуже довго, тому нардепам щодня доводиться знаходити "викрутаси" і прискорювати, таким чином, процес ухвалення закону.

Про це розповів глава держави під час пресмарафону 10 жовтня.

"Є певні регламентні речі у Верховній Раді України, які ми не маємо права порушувати. А, якщо хочете знати мою думку, ми повинні щодня знаходити якісь "викрутаси", щоб якось обійти певні речі, щоб просто ухвалювати закони. Тому що, спілкування з приводу того чи іншого законопроєкту відбувається дуже довго", - сказав Зеленський.

Він також пояснив, що є дві тактики щодо дій в політиці. Так, за словами Зеленського, лідери Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, під час розмови із ним "аплодували тій швидкості, з якою ми працюємо". Водночас, глава держави зазначив, що інші іноземні партнери радять не поспішати.

"Але всі вони пройшли великий шлях і знають, якщо за перших два роки ми не ухвалимо усі концептуальні закони, ми нічого не ухвалимо. Це пройшли усі країни світу", - наголосив Зеленський.

Крім того, президент відзначив, що у своєму зверненні до нардепів порекомендував ухвалювати законопроєкти у першому читанні, а вже потім вже його розбирати у комітетах і ліквідовувати всі помилки.

"Якщо  буде якась принципова помилка, я поверну цей законопроєкт у Раду, з доповненням, але ви його вже ухвалили, вже кроки пішли. Це правильно, по іншому не буде працювати країна і по іншому не запрацює економіка", - підсумував Зеленський.

Онлайн-трансляцію пресмарафону дивіться на ТСН Live у Facebook та YouTube і підписуйтеся на наші сторінки.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, представляючи програму діяльності уряду у Верховній Раді, заявив, що народні депутати, як і уряд України, повинні бути передбачуваними для суспільства. "Хочу вам подякувати за нашу спільну роботу. З кожним днем я бачу, що ця робота стає все більш ефективною. Ми напрацьовуємо особисті контакти. Але є одна обставина, яка, на мою думку, має йти поступово в минуле, - цей так званий режим форсування, ви його називаєте "турборежим". Це ненормально", - наголосив він.

Своєю чергою, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков пообіцяв прислухатися до слів прем'єр-міністра Олексія Гончарука про те, що парламент має відійти від роботи у "турборежимі". Водночас, Разумков вважає, що "парламент сьогодні демонструє ефективну швидку та достатньо непогану за якістю роботу".

"Ми обов’язково прислухаємося до пропозиції прем’єр-міністра, але я хотів би нагадати, що Верховна Рада живе у "турборежимі", тому що багато часу вона жила у стані летаргічного сну чи коми", – сказав Разумков. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції