Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зниклих на Донбасі українців продають на "ринку полонених" до РФ за $ 500 як робочу силу

Пізніше людей виявляли на Кавказі, в Осетії та Адигеї.

Зниклих безвісти у зоні АТО та полонених вивозять до Росії, де їх продають на Кавказ як робочу силу.

Про це заявила український волонтер і журналіст Анна Івінська, яка координує пошуки зниклих на Донбасі людей.

"За нашими підрахунками, через кордон переміщено в різний час не менше 700 громадян України, зараз від 200 до 400 з них там і залишається. Але є відомості, що багато з них вивезені на Кавказ. Ми не можемо точно сказати, скільки сотень знаходиться зараз там. Тому що на Кавказі їх вже не утримують у СІЗО. За деякими даними, їх переміщали як робочу силу", - наголосила вона.

Зокрема, за її словами, один із таких "перевалочних пунктів" до РФ знаходиться у Свердловську Луганської області, звідки через Гуково стартують машини зі "зниклими безвісти".

До того ж Івінська розповіла, що під Краснодоном, який також розташований близько до кордону, донедавна працював так званий "ринок полонених", де стартова ціна за "душу" становила 500 доларів. Цих людей вивозили через прикордонний пункт Ізварине у невідомому напрямку, а пізніше за допомогою даних мобільного зв'язку їх виявляли на Кавказі.

"Знайшлися семеро наших бійців в Адигеї. Надходить інформація з Дагестану, Осетії, Карачаєво-Черкесії. Є полонені, які дзвонили родичам з того боку. Ми визначаємо за даними стільникового зв'язку або інших служб, звідки дзвонили. Батьки запевняють, що в телефонній трубці чули голос сина. Кілька людей повернулися з СІЗО РФ після того, як їх повернули у підвали "ЛНР-ДНР" або козаків", - додала волонтер.

Проте також полонених, говорить волонтер, вивозили до Росії, зокрема, до Ростова, Москви, інших СІЗО Росії – деяких із часом відправляли назад, але поранених залишали в СІЗО.

"Більшість із них там перебувають із пораненнями або у важкому стані. Більш того, від них хочуть "скоріше позбутися". Однак, також відомо, що їх часто переміщують з місця на місце, "тасують", кидаючи через кордон і назад", - запевнила Івінська.

Нагадаємо, раніше звільнені з полону нацгвардійці розповіли, як їх "забули" під час виходу з Дебальцевого.

Залиште свій коментар

Вибір редакції