Зображує українців як "злочинних націоналістів": МЗС України стурбоване новим польським законопроектом

Зображує українців як "злочинних націоналістів": МЗС України стурбоване новим польським законопроектом

Фото: УНІАН

Відомство закликало Сенат проявити політичну мудрість.

Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко стурбоване фактом ухвалення Сеймом Польщі закону, згідно з яким до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА.

"Хотіли б нагадати авторам проекту цього законодавчого акта, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів в роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. У цьому контексті надзвичайну стурбованість викликає намір зобразити українців виключно як "злочинних націоналістів" та "колаборантів третього рейху", - йдеться у заяві МЗС, оприлюдненій 26 січня. 

Політична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

Політична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що українська тематика знову використовується у внутрішній політиці Польщі, а "трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися". МЗС України "категорично не сприймає" чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, а також наголошує на некоректному використанні в офіційному документі Республіки Польща назви частини території сучасної України.

МЗС розраховує, що польський Сенат, який незабаром розглядатиме цей законопроект, "виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин".

Нагадаємо, 26 січня парламент Польщі ухвалив закон, згідно з яким до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також запровадження можливості проведення відповідно до ст. 55 Закону про Інститут народної пам'яті кримінального провадження проти осіб, які заперечують вчинення цих злочинів.

Зазначається, що законопроект був створений і просунутий у Сеймі правою радикальною партією "Кукіз'15", що відома своїм ставленням до діяльності українських націоналістів у Західній Україні. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація