Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зрив обміну полоненими, розмінування Донбасу, вибори: чим завершилися чергові переговори у Мінську

Питання про обмін полоненими та виборів заходять у глухий кут.

У середу, 20 січня, у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи.

За інформацією прес-секретаря представника України Леоніда Кучми Дарки Оліфер, перемовники від так званих "ДНР" та "ЛНР" фактично відмовились обмінювати полонених, висунувши неприйнятні для обміну умови.

Обміняти 50 бранців представники контактної групи домовились на своїй попередній зустрічі у Мінську минулого тижня. Напередодні в СБУ анонсували обмін 25 українців на 35 сепаратистів найближчими днями.

"Представники окремих районів Донецької та Луганської областей не виконують рекомендації Тристоронньої контактної групи ні про додержання режиму тиші, ні про обмін незаконно утримуваних осіб. Представники окремих районів Донецької та Луганської областей в останній момент висунули абсолютно неприйнятні умови такого обміну. Таким чином, десятки людей, які багато місяців не бачили свої сім'ї, знову позбавлені можливості повернутися до своїх рідних", - додала Оліфер в соцмережі.

 

Мінськ. Надважкий день. Тактика наших опонентів, вибрана ними ще у травні - це стиль " тягти кота за хвіст". На жодну к...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 20 січня 2016 р.

Відео Безрезультатно годину тому завершилась зустріч тристоронньої контактної групи у Мінську

Розмінування Донбасу

Підгрупа з безпеки Тристоронньої контактної групи відзвітувала про розмінування двох з 12 пріоритетних ділянок на Донбасі.

Спецпредставник ОБСЄ в контактній групі Мартін Сайдік повідомив, що на зустрічі 20 січня були узгоджені терміни про розмінування решти ділянок до 21 березня та щодо відбудови об'єктів забезпечення.

Своєю чергою координатор підгрупи з безпеки наполягає на забезпеченні безперешкодного доступу спостерігачів СММ ОБСЄ в населені пункти в зоні конфлікту. "Посол Апакан поставив питання про зняття всіх обмежень на допуск спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в зоні конфлікту", - сказав Мартін Сайдик.

Пункт пропуску в Луганській області

Мартін Сайдік також повідомив, що Україна може відкрити перший пункт пропуску для населення і гуманітарних вантажів на лінії розмежування у Луганській області. Українська сторона має намір розглянути це питання найближчим часом, зазначив спецпредставник ОБСЄ.

При цьому гуманітарна підгрупа Тристоронньої контактної групи констатувала факт покращення ситуації з пропуском цивільного населення на діючих пунктах на лінії розмежування.

Вибори на Донбасі

Підгрупа з політичних питань зосередилася на розгляді питань модальності місцевих виборів на Донбасі. Також серед іншого було розглянуто роль ЗМІ у виборах та питання визначення територіальних і адміністративних одиниць.

Представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний розповів, що бойовики вкотре відкинули будь-яку участь загальноукраїнських партій у виборах. Окрім того, вони виступають проти участі ЦВК в організації виборів, наполягаючи на створенні тимчасових Донецької і Луганської виборчих комісій, передає Українська правда.

За словами Безсмертного, бойовики також проти того, щоб для вирішення виборчих спорів залучалися українські суди.

Також бойовики проти участі миротворців ООН, українських військових чи Нацгвардії в забезпеченні безпеки під час виборів. Вони наполягають на тому, що безпекою має опікуватися їхня "народна міліція".

Кучма: рекомендації контактної групи не виконуються

Представник України на переговорах Леонід Кучма за результатами переговорів зазначив, що бойовики не виконують рекомендації Тристоронньої контактної групи - у зоні АТО немає режиму тиші, не відводиться важке озброєння. І це гальмує виконання усіх пунктів Мінських домовленостей, у тому числі ухвалення змін до Конституції.

"Без припинення вогню і дотримання режиму тиші, без повноцінного відводу важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, без відновлення нашого контролю над українсько-російським кордоном неможливо говорити ні про вибори, ні про зміни до Конституції України, не кажучи вже про вирішення гуманітарних, економічних проблем і питань розмінування", - заявив Кучма.

"Без виконання цих основоположних умов забезпечення безпеки неможливо пройти відповідні процедури законодавчих змін у Верховній Раді", - додав Кучма, наголосивши, що в Україні немає "кишенькового парламенту, який би приймав рішення за вказівкою згори".

 

В Минске окончена сегодняшняя работа Трехсторонней контактной группы.Представители отдельных районов Донецкой и Луганс...

Опубліковано Даркою Олифер 20 січня 2016 р.

Відео Безрезультатно годину тому завершилась зустріч тристоронньої контактної групи у Мінську

Бойовики пояснили, чому зірвали обмін полоненими

Представник бойовиків "ЛНР" на перемовинах у Мінську Володислав Дейнего поскаржився, що українська сторона відкинула їхні умови по обміну полоненими, передає РИА Новости.

"У підгрупі з гуманітарних питань особливо гостро обговорювалося питання організації обміну незаконно утримуваних осіб, у тому числі обговорення перейшло в Контактну групу, де теж досить гостро йшла дискусія. ОБСЄ запропонувала свій варіант підходу до обміну, нас це не зовсім влаштовує, але ми, в принципі, вважаємо його прийнятним", - зазначив Дейнего.

За його словами, бойовики внесли свої пропозиції щодо обміну "чітко у відповідності до вимог ОБСЄ, але Україна їх відкинула". Які саме вимоги висували бойовики, Дейнего не розповів.

Зазначимо, що наступне засідання Тристоронньої контактної групи повинне відбутися в Мінську за тиждень, 27 січня.

Нагадаємо, 13 січня у Мінську відбулося перше цього року засідання Тристоронньої контактної групи, під час якого були досягнуті домовленості про повернення українських громадян з полону. За ініціативою України всі сторони прийшли до взаємної згоди найближчим часом звільнити 25 осіб з української сторони та 36 бойовиків. У першу чергу звільнятимуть поранених, важко хворих і жінок.

Відео Зміни до Конституції України можуть відкласти

Залиште свій коментар

Вибір редакції