Зупинити кровопролиття: ООН закликала талібів в Афганістані сісти за стіл переговорів

Зупинити кровопролиття: ООН закликала талібів в Афганістані сісти за стіл переговорів

Фото: EPA

Таліби вбивають захоплених в полон афганських силовиків.

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет закликала афганський радикальний рух "Талібан" зупинити кровопролиття в країні і повернутися за стіл переговорів.

Про це йдеться на сайті ООН.

"З районів Афганістану, захоплених" Талібаном ", надходять повідомлення про масові страти, нападах на державних службовців і членів їх сімей, руйнування будинків, шкіл і лікарень, мінування великих територій. Жінкам тепер забороняється виходити з дому без супроводу чоловіка", — йдеться в заяві.

Таліби вбивають захоплених в полон афганських силовиків.

З 9 липня лише в чотирьох містах Афганістану загинули 183 мирних жителі, ще 1181 був поранений, включаючи дітей.

Мішель Бачелет закликала сторони зупинити кровопролиття і повернутися за стіл переговорів. Вона звернулася до всіх країн світу з проханням використати свій вплив на двосторонньому або багатосторонньому рівні, щоб покласти край насильству в Афганістані.

"Талібан" вже взяв під свій контроль 192 округу і столиці кількох провінцій і продовжує наступ.

Раніше рух "Талібан" захопило місто Зарандж (столиця провінції Німроз), місто Шибарган (столиця провінції Джаузджан), місто Талукан (провінція Тахар), місто Сарі-Пуль (столиця однойменної провінції), місто Кундуз (столиця однойменної провінції) та інші.

За останні кілька тижнів бойовики угруповання "Талібан" швидко захоплювали афганські території, в тому числі кілька ключових пунктів на кордонах з сусідніми країнами. Це сталося на тлі виведення з Афганістану сил США і їх партнерів. Тим часом виведення військ США завершено більш ніж на 95%.

Як повідомлялося, бойовики ісламістського руху "Талібан" підірвали опори лінії електропередач (ЛЕП) в афганській провінції Баглан, залишивши Кабул і прилеглі до нього провінції без світла.

Нагадаємо, раніше військові США, підтримуючи урядові сили Афганістану, завдали понад десять авіаударів по позиціях радикального ісламістського руху "Талібан".

Як повідомлялося, ситуація в Афганістані загострилася, а таліби активізувалися після того, як Сполучені Штати Америки повідомили про виведення своїх військових з країни. В кінці минулого тижня вони залишили аеродром Баграм, який був головною базою коаліційних сил в країні. В адміністрації президента США Джо Байдена планують вивести американські війська з Афганістану до кінця серпня 2021 року.

Новини світу: ісламістський рух Талібан захоплює Афганістан після виведення американських військ

Новини світу: ісламістський рух Талібан захоплює Афганістан після виведення американських військ

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація