"Зустріч буде на підвищених тонах": Арахамія розповів деталі розмови Зеленського і Байдена

"Зустріч буде на підвищених тонах": Арахамія розповів деталі розмови Зеленського і Байдена

Задля зустрічі із Зеленським чимало конгресменів перервуть свою відпустку.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі зі своїм американським колегою Джо Байденом, яка запланована на кінець серпня, обговорить низку важливих питань, а непублічна частина перемовин лідерів обох країн може відбутися на підвищених тонах через узгодження Штатами і ФРН завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", який будується в обхід України.

Про це заявив очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24".

Арахамія пояснив, що "Північний потік-2" є геополітичним проєктом. І, на думку нардепа, у вересні Конгрес США почне чинити опір рішенню Байдена щодо "Північного потоку-2".

"Нашими органічними союзниками в Європі є Велика Британія, Польща, країни Балтії. На "Кримській платформі" ми збираємо кілька десятків країн - це 23 серпня перед поїздкою Зеленського до США. Ми зараз вже з цими країнами на "зумі" обговорюємо єдину позицію. У кожної країни в США є діаспора - польська, балтійська, у них є контакти. Ми намагаємося кожен контакт у Конгресі сьогодні консолідувати в єдину позицію. Тому що коли Конгрес у вересні почне працювати, ви подивіться, що він буде дуже сильно опиратися цьому рішенню Байдена. Залишаються ходи, і ми їх опрацьовуємо - це взагалі-то головна тема візиту", - висловився Давид Арахамія.

Крім того, нардеп додає, що нині Київ отримує "десятки листів від конгресменів, які перервуть свою відпустку і приїдуть на зустріч із Зеленським". Попри те, що візит українського президента запланований на період, коли Конгрес США у відпустці. Він зазначив, що в Конгресі США "є двопартійна підтримка України".

"Я очікую, враховуючи градус, що щонайменше непублічна зустріч Зеленського з Байденом буде на підвищених тонах. США сьогодні багато в чому недооцінюють, а може вдають, що недооцінюють, удар, який вони завдають таким вчинком. Дипломатичною мовою кажуть, що "ми глибоко стривожені" тощо, а недипломатичною люди кажуть, як є. Коли партнери один з одним розмовляють, вони повинні говорити бачення очима одного партнера і іншого партнера. Всі розуміють, що зараз головна подача на Німеччину і загравання (США - ред.) з Росією - це, по суті, якась така неформальна коаліція проти Китаю", - заявив нардеп.

Нагадаємо, 7 червня Джо Байден під час телефонної розмови із Зеленським запросив українського президента до Білого дому. Усе це відбувається на тлі скасування Сполученими Штатами санкцій проти "Північного потоку-2", що дасть Путіну його добудувати та "вимкнути" Україну з транзиту російського газу до ЄС, відмови країн-членів Альянсу говорити про надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) та реального глухого кута в процесі мирного врегулювання на Донбасі.

Про те, чи вдалу тактику обрали у Зеленського, на які саме безпекові гарантії з боку Сполучених Штатів сподіваємося та що на українського президента чекає у Білому домі - читайте у матеріалі ТСН.ua. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну
Наступна публікація