Зустріч Помпео з Лавровим у Сочі: що говорили про Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перемовини тривали три години.

Держсекретар США Майк Помпео і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров обговорили ситуацію в Україні під час зустрічі у Сочі у вівторок, 14 травня.

Про це вони заявили під час спільної прес-конференції за результатами трьохгодинних перемовин.

Помпео заявив, що США, як і раніше, не визнають анексію Криму, а також закликав визволити захоплених у Керченській протоці українських моряків.

"Ми, як було зазначено, не визнаємо анексію Криму, наші санкції все ще залишаються чинними. Ми хочемо, щоб Росія простягнула руку новому українському уряду, щоб знайти вихід із становища. Ми також закликаємо російський уряд звільнити представників екіпажу корабля, який був захоплений в Керченській протоці, і також, щоб були вирішені питання стосовно Донецької і Луганської областей", - заявив держсекретар.

Лавров своєю чергою нагадав про Мінські домовленості, підкресливши, що в Україні триває "внутрішньоукраїнський конфлікт". 

"Що стосується ситуації в Україні, тут є резолюція Ради безпеки ООН, яка схвалила Мінські домовленості, і ми розраховуємо, що нове керівництво зможе визначити свою позицію щодо Мінських домовленостей, спираючись на безальтернативності політичного врегулювання цього внутрішньоукраїнської кризи", - сказав російський міністр.

Загалом, крім України, політики обговорили ситуацію у Венесуелі, КНДР, Сирії, Афганістані, а також ситуацію з іранською ядерною програмою. Лавров назвав переговори з Помпео відвертими і корисними і повідомив, що Росія і США домовилися продовжувати консультації щодо Сирії, зокрема щодо боротьби з тероризмом.

Як повідомлялося, під час візиту до Сочі у Помпео запланована зустріч з російським президентом Володимиром Путіном.

Відео"Росіяни, як завжди": на мінських переговорах - жодного прогресу

Українська делегація на чолі з Євгеном Марчуком пропонувала різні формули обміну бранців бойовиків і Кремля на в'язнів наших в'язниць. За словами Геращенко, російська сторона заблокувала не лише звільнення ув'язнених, а й пошук зниклих без вісти. 

"Росіяни, як завжди": на мінських переговорах - жодного прогресу

Залиште свій коментар

Вибір редакції