Зустріч у Берліні: про що говорили міністри закордонних справ Німеччини і України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Берліні йшлося про Донбас, Крим та боротьбу з пандемією коронавірусу.

У Берліні відбулися переговори на рівні міністрів закордонних справ. Це перший візит голови МЗС Дмитра Кулеби до Берліна

Про що говорили під час зустрічі — у сюжеті ТСН.Ранок.

Українська делегація проаносувала наступну зустріч у Нормандському форматі. Щоправда точної дати не називають. Спочатку в режимі відеоконференції мають поговорити політичні радники України, Німеччини, Франції та Росії. Пізніше так само в онлайн-форматі зустрінуться міністри закордонних справ чотирьох країн. На заваді Нормандської зустрічі на найвищому рівні, як це востаннє відбулося в грудні в Парижі, стала пандемія коронавірусу.

Переговори міністрів тривали довше запланованого – майже півтори години. Говорили передусім про Донбас і Крим. Стосовно пошуку миру на Донбасі, то український міністр заявив: країна готова йти назустріч, але не всупереч своїм інтересам.

 Після переговорів у відомстві канцлера до преси вийшли глава МЗС України Дмитро Кулеба та керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він заявив, що Берлін прихильний до змін, які Україна зробила в складі Тристоронньої контактної групи. Про консультативну раду в її складі, куди мають увійти представники ОРДЛО, за словами Єрмака, не йшлося.

"Проінформували наших німецьких колег про те, що на майбутніх відеоконференціях або зустрічах Мінської тристоронньої групи. Україна представить наших представників території, яких ми вважаємо тими, з ким ми готові сьогодні і обговорювати законодавці факти, як це обумовлено Мінськими домовленостями", - заявив керівник Офісу президента.

Два тижні тому теж особисто в Берліні був російський куратор українського питання Дмитро Козак. Згодом у Москві він розповідав про конструктивні переговори щодо Донбасу без України. "Пан Козак був сам. Ви бачите, яка в нас солідна делегація. Це перша офіційна делегація, яка прибула до Берліна до Німеччини після пандемії", - каже Єрмак. 

Відео МЗС України та Німеччини обговорили окупований Крим, Донбас та долю незаконно ув'язнених осіб

Нову зустріч у нормандському форматі – на рівні міністрів закордонних справ – анонсував голова українського МЗС Дмитро Кулеба. Дату, втім, поки що не назвав. Напередодні відбулися переговори у Берліні. Говорили передусім про Донбас і Крим. Подробиці – у сюжеті.  

МЗС України та Німеччини обговорили окупований Крим, Донбас та долю незаконно ув'язнених осіб

Стосовно закритих кордонів через пандемію коронавірусу Україна працюватиме з кожною окремою країною ЄС, щоби туди вільно могли їздити українці. "Крім комфорту, є питання безпеки. Коронавірус нікуди не подівся, навіть наш  візит відбувається з дотриманням всіх правил - маски, санітайзери, соціальна дистанція, ніхто нікому не тисне руки", - зауважив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

У зв'язку з пандемією обох міністрів запитали, де вони запланували власні відпустки. На це німецький глава МЗС відповів, що не знає. Дмитро Кулеба відпочиватиме в Україні, куди принагідно запросив провести відпустку і свого німецького колегу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції