Зв'язки з Онищенком і раптовий інфаркт. Що відомо про справу Насірова

Дата публікації
Зв'язки з Онищенком і раптовий інфаркт. Що відомо про справу Насірова

Роман Насіров / Reuters

Прокурори клопотатимуть про утримання глави ДФС під вартою. 

Чи не найбільш обговорюваною політичною темою останніх днів стало повідомлення про підозру скандальному очільнику ДФС Роману Насірову та його затримання. Чиновнику  закидають зловживання службовим становищем та сприяння у "газовій справі" одіозного утікача Олександра Онищенка, що спричинило тяжкі наслідки і завдання шкоди державі на 2 мільярди гривень.

ТСН.ua зібрав в один матеріал найголовніше, що наразі відомо про резонансну справу. 

2 березня представники НАБУ влаштували обшуки за місцем проживання та роботи Насірова і чекали на його появу на роботі - інформації про лікарняний не було.  Про перебування головного фіскальника у "Феофанії" НАБУ дізналося завдяки оперативним детективам. Ввечері 2 березня вони намагалися вручити підозру главі Фіскальної служби просто  у лікарні, куди той вирушив на лікування одразу після початку слідчих дій щодо нього.

Начальник четвертого відділу Спеціальної антикорупційної прокуратури Роман Сивків заявив про те, що співробітникам Бюро заважали вручати підозру - їх намагалися не впустити, мотивуючи це тим, що вже не приймальний час. Утім, детективам таки вдалося потрапити всередину медзакладу.

Насірову вручили повідомлення про підозру у  вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та затримали його. Адвокат глави ДФС Олександр Мірошник стверджує, що дії детективів НАБУ – незаконні, адже під час вручення підозри Насіров нібито був непритомний.

"Він був не контактний. З ним не можна було встановити продуктивний зв'язок, поспілкуватися. Фактично детективи НАБУ порушили закон і в незаконний спосіб зробили цю процесуальну дію. Попри заборону лікарів", - заявляв він.

Загалом до "Феофанії" захищати Насірова прибули аж десятеро адвокатів, утім вони стверджували, що їхні повноваження не підтверджені, адже клієнт не надавав згоди про надання ними правової допомоги.

Народний депутат України Андрій Журжій, який був на місці подій, зазначив, що Насіров міг тільки робити вигляд, що був непритомним.

"Я думаю, що він буде перебувати в лікарняному закладі, враховуючи позицію лікарів, що він має поганий стан. Хоча я можу сказати, що я піднімався нагору, і було чутно, як лікарі з ним розмовляли. Наскільки мені відомо, то слідчі, коли зайшли в палату, він закрив очі і робив вигляд, що він непритомний", - наголосив Журжій.

Після вручення підозри Насірова на ношах з вивезли "Феофанії" і переклали в реанімобіль. Його мали перевезти до іншого корпусу лікарні, до реанімації кардіологічного відділення, адже лікарі діагностували у нього інфаркт міокарда. 

Насірова увезли на реанімобілі / "Схеми"

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, слідство вважає, що Насіров протягом 2015 - 2016 років, діючи в інтересах нардепа-утікача Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних та територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розтермінування податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".

Протягом зазначеного періоду Роман Насіров самостійно ухвалив незаконні рішення про розстрочення грошових зобов'язань вказаних підприємств, які не мали на це законних підстав та не надали належні для цього документи. Ці рішення були прийняті ним з порушенням визначеної законом процедури, а саме за відсутності належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило державі шкоду близько 2 млрд гривень.

Прокоментував справу Насірова і сам Онищенко. Він стверджує, що у його стосунках із головою Державної фіскальної служби України Романа Насірова "грошей не було". 

"Це найбільший провал, який здійснювало і зробить НАБУ. Слідство нічого не доведе. Тому що в моїх взаєминах з Насіровим грошей не було. У той же час затримати і заарештувати фігуру такого рівня - удар по НАБУ і владі загалом", - наголошував утікач. 

Своєю чергою, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що розслідування "газової справи" депутата Олександра Онищенка вимагає встановлення та притягнення до відповідальності всіх учасників схеми незаконного збагачення, а передусім його організаторів та бенефіціарів -  голову ДФС вже допитували в рамках цього провадження. Він додав, що САП клопотатиме у суді про тримання під вартою скандального очільника ДФС та його відсторонення від посади. 

"Враховуючи можливості підозрюваного протидіяти слідству і любов до втеч за кордон учасників "газової справи", ми будемо клопотати в суді про обрання Роману Насірову запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та вимагати його відсторонення від посади. Наразі детективами НАБУ за дорученням процесуального керівника готуються відповідні клопотання до суду", - розповів Холодницький.

Вчинення дій, передбачених ч 2 ст. 364 КК України, у яких і підозрюють Насірову, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Насірову вручили повідомлення про підозру

Насірову вручили повідомлення про підозру

Наступна публікація