Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Звідки гроші?": Зеленський влаштував суперечку з журналістом НВ через бенефіціара-іноземця компанії

Журналіст відповів, що власники медіа громадяни ЄС кращі за корумпованих українських олігархів.

Володимир Зеленський 10 жовтня під час пресмарафону влаштував суперечку з журналістом видання НВ Іваном Верстюком через іноземців, які володіють українськими медіа.

Так, президент після запитання журналіста про долю ФОПів вирішив поцікавитися: "Давно хотів запитати, звідки гроші у вашої компанії, "НВ", західні?".

"НВ належить інвестиційній компанії Dragon Capitals…", - почав говорити журналіст, але Зеленський його перебив запитанням "Томаш Фіала (гендиректор Dragon Capitals - ред.), він громадянин України?". Журналіст відповів, що Томаш Фіала – громадянин Чехії.

"Я маю на увазі, що українські засоби масової інформації фінансуються іноземними компаніями, я правильно розумію?", - запитав Зеленський. Журналіст НВ це заперечив і зазначив, що Dragon Capitals – це українська компанія.

"Ну у вас кінцевий бенефіціар, який є громадянином Чехії", - сказав Зеленський, на що Верстюк зазначив, що весь його бізнес – на території України. 

Тоді Зеленський дорікнув гендиректору компанії, що відповідні активи в минулому нібито належали оточенню президента-втікача Віктора Януковича.

"Я до чого? Я завжди говорив про ЗМІ, що вони мають бути незалежними і українськими.  Зараз ми говоримо про земельну реформу і всі кажуть, дивіться, це ж наша українська земля, тому власниками повинні бути українці. Я згоден на 100% і треба це міняти в законі. А якщо юридичні особи, то бенефіціарами кінцевими також мають бути тільки українці", - сказав Зеленський і запитав, чи мають бути у незалежних ЗМІ кінцеві бенефіціари-українці.

"Мені здається, хай медіа краще володіють громадяни ЄС, ніж корумповані олігархи. Медіа - це бізнес, і іноземні інвестиції тут теж потрібні", - відповів журналіст.

Залиште свій коментар

Вибір редакції