Звільнення українських заручників залежить винятково від бажання Путіна - Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він також зазначив, що наразі російський президент демонструє, що не хоче їх звільняти.

Президент України Петро Порошенко заявив, що звільнення українських заручників, політв’язнів та військовополонених залежить винятково від бажання російського президента Володимира Путіна.

Про це він заявив під час прес-конференції 16 грудня.

"Наші перешкоджання, те що вже рік ми не можемо звільнити жодного українського заручника, полягає не в тому, що президент РФ спілкується чи не спілкується з Порошенком, а в тому, що він не бажає їх звільняти. Він неодноразово демонстрував, що це залежить винятково від його навіть не політичної волі, а бажання. Захотів - звільнив, захотів – ні. І це точно ніяк не залежить від тих, хто сидить в рамках Тристоронньої контактної групи, точно не залежить від церкви, точно не залежить від лідерів світу, це залежить від однієї людини", - розповів Порошенко.

Він також зазначив, що Путін відмовився розмовляти з ним під час російської агресії та нападу на українські кораблі біля Керченської протоки не через те, що це б зіграло на руку Порошенку під час передвиборчої кампанії, а через те, що йому не було чого сказати.

"Він не очікував, що нам вдасться так швидко зібрати (докази), починаючи від супутникових знімків і закінчуючи перехопленнями… Він до цього виявився неготовим, і йому не було що відповідати", - підкреслив Порошенко.

Що стосується визволення українських моряків, то за всіма міжнародними нормами вони є військовополоненими, а акт агресії Росії зафіксований. Крім цього, Порошенко наголосив, що як військовополонені вони не є підсудними російській юрисдикції.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили до СІЗО у Москві. Всіх їх звинувачують у начебто незаконному перетині російського кордону.

ВідеоДипломати відвідали 19 полонених моряків, яких утримують у московській в'язниці "Лефортово"

Тримаються мужньо, стан здоров'я - задовільний. Українські дипломати відвідали вже 19 полонених моряків, яких утримують у московській в'язниці "Лефортово". Спілкуватися з бранцями довелось у присутності та під контролем російських тюремників. Усіх бранців консули запевнили: Україна робить усе можливе, щоби їх повернути. 

Дипломати відвідали 19 полонених моряків, яких утримують у московській в'язниці "Лефортово"

Залиште свій коментар

Вибір редакції