Звинуватила Трампа у ксенофобії та марнотратстві: як минув перший брифінг речниці Байдена
Псакі вперше виступила у Білому домі як речниця Байдена.

Речниця нового президента США Джо Байдена Джен Псакі різко розкритикувала політику ексочільника країни Дональда Трампа, звинувативши його, зокрема, у ксенофобії та марнотратстві.
Відповідні заяви вона озвучила під час свого першого виступу в Білому домі в середу, 20 січня, пише CNBC.
За її словами, скасована Байденом заборона Трампа на в'їзд до Сполучених Штатів для громадян деяких переважно мусульманських стран "будується на релігійній ворожнечі та ксенофобії".
Вона також висловилася проти так званої "стіни Трампа" на кордоні з Мексикою, федеральне фінансування та будівництво якої зупинив Байден. За її словами, у такий спосіб новий голова держави "зупинив так звану надзвичайну ситуацію в країні, яка використовувалася для марнотратства мільярдів доларів".
Псакі додала, що новий американський очільник хоче "повернути на брифінги правду і прозорість". Вона наголосила на тому, що "відновлення довіри американського народу" буде "центральним для уваги нової пресслужби".
Нагадаємо, Псакі заявила, що Байден залишить "механіку" і "специфіку" процесу щодо імпічменту Трампу Сенату.
Зауважимо, що за часів експрезидента США Барака Обами Дженніфер Псакі очолювала пресслужбу Держдепартаменту, вона також була радником перехідної команди Байдена.
Джо Байден офіційно обійняв посаду 46-го президента Сполучених Штатів Америки. У середу, 20 січня, майже о 12:00 за Вашингтоном (о 19:00 за Києвом) він склав присягу на Капітолійському пагорбі. Церемонія відбулася за безпрецедентних заходів безпеки. Через пандемію коронавірусу кількість гостей з декількох сотень тисяч скоротили до тисячі.
Вперше за 150 років Дональд Трамп порушив традицію, не відвідавши інавгурацію свого наступника. Проте принаймні однієї традиції він дотримався, залишивши 46-му президенту прощального листа у верхній шухляді робочого столу в Білому домі. Присягав Джо Байден за триметровим парканом в оточенні 25 тисяч силовиків на сімейній реліквії — Біблії, якій 128 років.
Після інавгурації Байден підписав низку "сміливих" виконавчих указів, зокрема щодо повернення США у ВООЗ; зупинку будівництва стіни на кордоні з Мексикою; скасування введених колишнім президентом Дональдом Трампом обмежень на в'їзд з ряду мусульманських країн, а також щодо припинення будівництва нафтопроводу Keystone XL на кордоні з Канадою.
Відео У першій президентській промові Джо Байден наголосив про зміни в політиці США
Джо Байден уже офіційно 46-й президент Сполучених Штатів. І новий господар Білого дому. На врочистостях були колишні президенти Сполучених Штатів, крім Джиммі Картера - його не було через поважний вік і Дональда Трампа, який демонстративно проігнорував інавгурацію свого наступника.
