Звіт уряду Гончарука. Які 100 досягнень побачив Кабмін і чому документ спричинив скандал

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зарплати зросли всього на 300 гривень.

Допит із пристрастями, а ще - критикою, тролінгом і вимогами. І все це - на адресу прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Цього тижня очільник уряду звітував перед депутатами за результати своєї піврічної праці.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Якщо вірити прем'єр-міністру, то ми от-от заживемо. Про це твердить сотня кольорових сторінок з гучною назвою "Топ-100 досягнень уряду 2019". Ми порахували і вийшло, що за чотири місяці - від вересня до грудня – тут вказано по одному досягненню на день.

Та не встиг цей звіт з’явитись, як вже розгорівся скандал. Виявилось, за підготовку і за саму презентацію уряд заплатив підрядникам по 840 гривень за сторінку - загалом 84 тисячі гривень. Цей факт підігрів увагу депутатів до появи Гончарука на трибуні. Опозиційні фракції зустріли прем’єра традиційно.

"Всі ці комікси, які вони намалювали в своєму звіті", - сказала нардепка Наталія Королевська.

"Прошу дати конкретну відповідь, не лити води і не висловлювати свої фантазії", - наголосила нардепка Ніна Южаніна.

"Ми не почули ні макроекономічного, ні макросоціального звіту", - наголосив нардеп Сергій Тарута.

В принципі, Кабмін міг ігнорувати усі ці претензії народних обранців, які так наполягали на появі Гончарука. Бо програма уряду замість одного написана на цілих п'ять років, а звітувати довелося менше ніж за пів року. То чи можна було розраховувати на якісь звершення? Ми уважно придивились до презентації, порівняли її з виступом прем'єра у Верховній Раді. І тепер можемо розсортувати все по окремих пакетах.

Особливо цінний для уряду соцпакет. В нього поклали зменшені платіжки за опалення у містах. Хоча тут ще потрібно розібратися, бо не всюди і не у всіх вийшло зекономити. Далі - сюди помістили медицину і освіту. Тут і опорні лікарні, опорні школи, цілий освітній омбудсмен, нові дитячі садочки, хоча кількість дітей, які отримали в них місця, збільшилась всього на пів відсотка. А от їхнім батькам пощастило більше - Гончарук відзвітував, що вже збільшили кількість робочих місць. Утім до задекларованого мільйона теж ще далеко.

Відео "ТОП-100 досягнень": чому звіт уряду про свої успіхи обернувся скандалом

Допит із пристрастями, критикою, збиткуваннями і вимогами. І все це - на адресу прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Цього тижня очільник уряду звітував перед депутатами за результати своєї пів річної  праці. ТСН.Тиждень взявся аналізувати документ, який став причиною ще одного скандалу. Більше - у розділі Політика

"ТОП-100 досягнень": чому звіт уряду про свої успіхи обернувся скандалом

Та як при цьому змінились зарплати? За 4 місяці - на 300 гривень. У вересні було 9,5 тис. грн, у грудні – 9,8 тис. грн. Не густо. Більше поки не дає поганий стан економіки, пояснює Гончарук.

"У четвертому кварталі економіка знизилась, це правда. Cтаном на сьогодні, на жаль, наша економіка маленька. Вона недооцінена, вона недоінвестована. Стратегія розвитку економіки на наступні 5 років - це залучення інвестицій", - сказав глава уряду.

З економікою справді вау-ефекту не вийшло. У четвертому кварталі минулого року доходи країни падали. Одна з причин - зміцнення гривні і дуже повільне зростання цін. Здавалося б це ж добре? Та для казни саме це і спричинило фінансове схуднення. І коли кінець пісного періоду, не ясно.

Утім підстави для оптимізму, каже прем’єр, мають цілком реальний фундамент. Набрати жирок нашій економіці мають допомогти успішні дешеві запозичення, зміцнення рейтингів України серед кредиторів, співпраця з МВФ та знищення корупції у верхівці. А ще - запуск масштабної приватизації та подолання монополій. Ці фактори, каже Олексій Валерійович, принесуть такі жадані для країни інвестиції і зрештою запустять двигун економіки. Лишилось дочекатись.

І ще одна річ, якою пишається уряд, - додаток "Дія". Об’єднати державу і людину в інтернеті - це першочергова мета. І схоже, до неї Кабінет міністрів планомірно йде.

Та поки оці топ-100 досягнень на сьогодні - це скоріше розминка перед забігом. Розгорнутися по-справжньому планують вже на початку березня, запустивши програму "Велике будівництво". Утім до переможної стрічки ще ой-як далеко. До того ж всі розуміють, для уряду Гончарука це не марафон, а швидше естафета. Кому, яка і скільки разів за 5 років перейде урядова програма з рук в руки, поки дійде до фінішу, навіть передбачити важко.

Ірина Прокоф’єва

Залиште свій коментар

Вибір редакції