Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зволікання із законом про антикорупційний суд створює ризики для фінансової системи України - TI

Профільний комітет Верховної Ради вже два місяці не може розглянути поправки до законопроекту.

Подальше відтермінування ухвалення законопроекту про антикорупційний суд ставить під загрозу подальшу співпрацю України з Міжнародним валютним фондом і створює ризики для стабільності фінансової системи країни.

Про це у понеділок, 14 травня. заявило Національне представництво міжнародної антикорупційної організації Transparency International.

В організації нагадали, що президентський закон про антикорупційний суд ухвалили у першому читанні ще 1 березня. Протягом наступних двох тижнів депутати подали близько 2000 поправок до законопроекту. Але за два місяці профільний комітет Верховної Ради ще не розпочав процес їхнього розгляду.

"Побіжний аналіз свідчить - близько третини поправок є такими, що дублюють одна іншу. Тож, Transparency International Україна вважає, що парламент має достатньо часу для того, щоб розглянути й ухвалити закон в цілому вже наступного пленарного тижня", - йдеться у заяві.

У Transparency International звернули уваги на те, що бездіяльність комітету суперечить заявам як президента України, так і прем’єр-міністра, які закликали парламент ухвалити закон найближчим часом і звертали увагу на залежність перспективи наступного траншу від МВФ від результативності цього голосування.

"Порушення зобов’язань України, яке ймовірно зірве отримання коштів МВФ (а відповідно унеможливить макроекономічну допомогу від Євросоюзу та кредитування Світовим банком), за розрахунками економічних експертів, вже у серпні цього року може створити умови для кризових явищ у фінансовій сфері України", - наголошують у Transparency International.

Як уже повідомлялося, до кінця весни 2018 року може відбутися перегляд програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду для України. Київ отримає черговий транш кредиту лише за умови успішного втілення реформ протягом найближчих місяця-двох. "Досі деякі параметри не виконані — прийняття закону про незалежний антикорупційний суд, реформа енергетичного сектору і забезпечення фіскальної політики, яка була б спрямована на досягнення цілей програми. Якщо українська влада зможе домогтися швидкого прогресу у вирішенні цих питань, то четвертий перегляд програми буде закінчений до травня", — зазначив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман. 

ВідеоПорошенко заявив про створення Антикорупційного суду в травні

Про це заявив президент в інтерв’ю німецькому виданню, говорячи про співпрацю країни з Міжнародним валютним фондом. Петро Порошенко зазначив, що разом із позицією щодо необхідності подальшого посилення боротьби з корупцією, МВФ відзначає значне економічне зростання України та проведення реформ у країні.

Порошенко заявив про створення Антикорупційного суду в травні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції