Поліція врятувала дівчаток від обрізання

Поліція Бремена врятувала двох дівчаток від обрізання, яке хотіла здійснити їхня мати у Гамбії.

Скандал між подружжям врятував двох їхніх дочок, у віці одного і чотирьох років, від загрози обрізання. Жінка, родом з Гамбії, подзвонила в бременську поліцію після сварки зі своїм чоловіком.

Мати хотіла зробити обрізання своїм дочкам у Гамбії, але батько був проти цього. Незадовго до вильоту в західно-африканську країну мати заховала дівчаток у своїх знайомих, щоб батько не зміг перешкодити вильоту. Паспорти дівчаток вона ховала в нижній білизні, повідомляє Weser Kurier. Жінка підтвердила свої плани перед співробітниками поліції.

"Ми звільнили дівчаток з їх укриття. Вони поселені в дитячий притулок", - заявив прес-секретар поліції Бремена. Фахівці по роботі з дітьми і підлітками поклопочуться про дівчаток.

На думку організації Terre des Femmes, що виступає за права жінок, це перший випадок, коли стало відомо про заплановане обрізання і в справу втрутилася поліція.

Тим часом загроза обрізання є масовим явищем. Десятки тисяч дівчаток і молодих жінок у Німеччині, за оцінками організації, вже стали жертвами цього ритуалу. Обрізання загрожує 4-5 тисячам маленьких дівчаток, часто - як в Бремені - їх вивозять для цього на батьківщину батьків.

Відрізування клітора, яке проводиться часто за допомогою бритви або уламка скла, практикується в основному в африканських, а також в деяких азіатських країнах. В основному цій операції підлягають дівчатка у віці від 4 до 12 років, але іноді і немовлята.

Наслідки обрізання для психічного і фізичного здоров'я просто катастрофічні: постійні запалення в області геніталій, сильний біль під час інтимних стосунків, пієлонефрит, також під час менструації застоюється кров. А під час пологів життя матері і дитини знаходиться в небезпеці.

У Німеччині жіноче обрізання потрапляє під статтю Кримінального кодексу як тяжке тілесне ушкодження. Згідно з ухвалою Федерального адміністративного суду ФРН, у випадку, якщо стане відомо про підготовку обрізання дівчинки, батьки можуть бути позбавлені батьківських прав.

Але це закон, який може захистити дівчинку лише теоретично. "В більшості випадків для влади нелегко довести, що дівчинку збираються піддати подібній операції", - говорить Христина Мюллер, голова союзу Intact, котрий виступає проти жіночого обрізання. 

Наприклад, потрібно довести, що жінка, яка проводитиме обрізання, прилетіла до Німеччини. Якщо один з батьків може обґрунтувати свою заяву про те, що його чоловік або дружина летить за кордон саме з цією метою, то - і такі випадки вже мали місце у минулому - німецькі суди можуть заборонити сім'ї виїжджати в африканські країни.
"Однак про більшість випадків ми так нічого і не знаємо", - визнає Христина Мюллер.

У Німеччині налічуються десятки тисяч дівчаток, що піддаються цьому ритуалу, - в світі їх близько 3 млн. І жертви з кожним роком стають все молодшими. "Оскільки велика кількість африканських країн почала вживати заходів, направлених проти цієї традиційної практики, багато хто думає, що поки це зовсім не заборонили, ми повинні швидше обрізати нашу маленьку дочку", - пояснює Христина Мюллер.

Від 5 до 10% дівчаток в Африці вмирає під час або від наслідків операції - в більшості випадків від втрати крові. "Доля сотень тисяч дівчаток нікого не хвилює", - говорить голова організації Intact.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: