Померти худим

Популярні в Британії пігулки для схуднення заборонені в США через те, що підвищують ризик суїциду.


Препарат рімонабант був дозволений для реалізції на території Євросоюзу минулого літа і дотепер вважався ефективним засобом для зниження ваги.

Проте, спеціальний комітет американського Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA - по англійській абревіатурі) проголосував за заборону препарату, пославшись на те, що виробники не змогли довести його безпеку.

Експерти вивчили історії хвороби приймаючих рімонабант і дійшли висновку, що у пацієнтів на фоні прийому препарату дуже часто з'являлися думки про суїцид. Причому про самогубство замислювалися і люди, раніше не схильні до депресії.

У висновку, направленому в FDA, мовитися, що повні люди в цілому більш схильні до депресій і самогубств, і збільшувати цей ризик, приймаючи ліки, небезпечно.

Інше дослідження показало, що у добровольців, 20 міліграм рімонабанта, що прийняли, з'являлося безсоння, відчуття тривоги і траплялися напади паніки. В той же час люди, яким дали плацебо (таблетки-"пустушки"), нічого подібного не відчівали.

Компанія-виробник препарату - Sanofi-aventis - вже заявила, що готова тісно співпрацювати з контролюючими органами і прислухається до їх рекомендацій.

Остаточне рішення FDA прийме в липні.

Європейські контролюючі органи збираються розглянути ситуацію з рімонабантом на своєму найближчому засіданні.

Препарат прописують повним людям, у яких підвищений ризик діабету або серцево-судинних захворювань.

Рімонабант блокує групу рецепторів в тій частині мозку, яка відповідає за їду і здатність організму переробляти в крові цукор і жири.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: