Повторна вакцинація від кору і краснухи

В МОЗ готовий проект, згідно з яким доросле населення повинне пройти додаткову вакцинацію від кору і краснухи.

Заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська заявила, що в МОЗ готовий проект постанови уряду, згідно з яким доросле населення країни повинне пройти додаткову вакцинацію від кору і краснухи.

У відомстві вважають, що попередні щеплення були зроблені неякісно. Міністерство охорони здоров`я підготувало проект постанови Кабінету міністрів про проведення кампанії по додатковій вакцинації дорослого населення проти кору і краснухи. 

Людмила Мухарська пояснила, що необхідність проведення такої кампанії пов`язана з великомасштабним захворюванням на кір, що спалахнув в Україні в 2005-2006 роках. Тоді постраждали близько 45 тис. людей, у п`яти випадках - з летальним результатом.

За словами Мухарської, в основному до епідемії схильні люди віком 15-29 років. "У них просто не було імунітету, - пояснила вона. - Вакцинація від кору і краснухи проводиться в один рік і в шість років відповідно. Можна припустити, що та вакцина (російського виробництва) виявилася неякісною".

Пані Мухарська додала, що зараз в Україні близько 8 млн. людей вказаного віку, яким рекомендується пройти додаткову вакцинацію.

Як повідомила фахівець офісу Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ) в Україні Чінара Айдуралієва, вакцинація проводитиметься з 12 по 23 листопада. На її фінансування ВООЗ виділила 5,3 млн, зокрема 300 тис. на навчання медпрацівників і "соціальну мобілізацію населення" - рекламну кампанію про користь вакцинації, яку проводитиме Товариство Червоного Хреста.

Директор Центру імунобіологічних препаратів Ганна Моісеєва розповіла, що вакцина, закупівля якої здійснювалася за тендером ЮНІСЕФ, виготовлена Індійським інститутом сироваток (при плановій вакцинації українських дітей від кору і краснухи використовуються французькі і бельгійські препарати). Згідно інструкції, вона протипоказана при вагітності і вживанні імуноглобулінів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: