Проблема аутизму вирішується у суді

11 червня у США розпочався судовий процес, в якому беруть участь близько 5000 сімей, де ростуть діти-аутисти.

Проблема аутизму вирішується у суді
'Grimace de peur' by My-heaven-tonight.deviantart.com
Позивачі вважають, що розвиток аутизму міг бути спричинений ртуттю, що міститься у вакцинах. Мета всіх цих сімей - добитися компенсації за нанесену шкоду розміром у 2,5 мільярда доларів з урядового фонду.

Деякі медики стверджують, що вакцина проти кору, свинки та краснухи може шкодити дитячій імунній системі та викликати аутизм, оскільки в ній є компонент тімерозал, який містить ртуть, а ртуть - це відомий нейротоксин. Консервант тімерозал і почав вважатися головним винуватцем виникнення аутизму. Проте, ряд досліджень показали, що між аутизмом і тімерозалом немає ніякого прямого зв'язку. Але переконаність суспільства в тому, що останнім часом у США різко збільшилася кількість дітей з аутизмом, спричинила позов і відповідний поточний судовий процес.

Одним з медиків, що звинуватив ртуть у розвитку аутизму, став Марк Гейер. Він запропонував застосовувати хеліровання - використання спеціальних препаратів для скріплення важких металів і виведення їх з організму. Минулого року Гейер опублікував результати експерименту, згідно з яким хеліровання у поєднанні з Люпроном (препаратом, що знижує рівень гормонів гіпофізу) принесло користь 11 дітям-аутистам.

Проте, інші фахівці вважають, що хеліровання може бути небезпечним. Наприклад, Майкл Шеннон з дитячої клініки Бостона вважає, що така терапія може вкрай несприятливо позначатися на печінці та кістковому мозку дітей-аутистів. А вчені з американського Національного інституту психічного здоров'я у Бетесді (штат Меріленд) навіть забажали провести відповідні дослідження, але зустріли опір з боку експертів у питаннях етики, які наполягли на тимчасовому припиненні експерименту.

Довідка

Проблема аутизму вирішується у суді
'Watching' by Twilights-maiden.deviantart.com
Аутизм (ранній дитячий аутизм): важка аномалія психічного розвитку дитини, що характеризується в першу чергу порушенням контакту з оточуючими, емоційною холодністю, перверсією інтересів, стереотипністю діяльності. Одною з вирішальних і діагностично важливих ознак захворювання є поява симптомів у віці до 2,5 років. Аутизм зустрічається рідко, у 2–4 дітей з 10 000, серед хлопчиків він зустрічається у 3 рази частіше, ніж серед дівчат. Він проявляється усіх соціальних класах та в усіх частинах світу. Термін «аутизм» вживається також і в широкому сенсі на позначення крайнього відчуження, уходу в себе, тобто стану, що найчастіше прослідковується у хворих на шизофренію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: