Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
13-річна українка виборола право грати у чоловічому чемпіонаті з хокею

Дівчинка нічим не поступається хлопчикам.

13-річна Поліна Лубенець уперше в історії України виборола право грати в чоловічому чемпіонаті. Федерація хокею здалась і дозволила виняток, бо юна захисниця показала один із найкращих результатів у своїй віковій категорії. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Гравець "Гладіаторів" із номером сімдесят мчить ковзанкою. Її виказують хіба косички, що виглядають із-під шолома. Шайбу вона контролює чи не найкраще за всіх у команді.

"Є, звичайно, хвилювання іноді, тому що все-таки хлопчики, і вони грають в силову, іноді починаєш боятися, що можеш отримати травму. Але коли виходиш на лід, ти розумієш, що поруч є команда", - каже Поліна.

У великий хокей вона потрапила два роки тому завдяки жарту батька. "Чоловік пожартував: "хочеш - спробуй себе в хокеї". Ми ставились якось скептично. Вона пішла, спробувала - і їй дуже сподобалося", - каже мати спортсменки Тетяна.

І хоча хокейна форма не надто увиразнює дівочу красу, Поліна вже до неї звикла. П'ять разів на тиждень тренування. Не пропускає навіть за найгіршої погоди. Гравці зізнаються: їхнє поблажливе та навіть зверхнє ставлення до дівчини розвіялося вмить.

"Вона - мій найкращий друг у команді. Дуже добре стоїть у захисті! Вона мені так допомагає! Я там щось не ловлю - вона підтримує", - каже воротар команди Тимофій Ларіонцев.

Відео13-річна хокеїстка уперше в історії України виборола право грати в чоловічому чемпіонаті

Дівчинка, що змінила правила українського хокею. 13-річна Поліна Лубенець уперше в історії України виборола право грати в чоловічому чемпіонаті. Федерація хокею здалась і дозволила виняток, бо юна захисниця показала один із найкращих результатів у своїй віковій категорії. Про гладіатора з косичками – у сюжеті ТСН.

13-річна хокеїстка уперше в історії України виборола право грати в чоловічому чемпіонаті

Коли команда потрапила до чемпіонату України, з'ясувалося, що Поліна там не має права грати. Бо дівчат допускають лише в складі жіночих команд і тільки з 15 років. "Звичайно, було дуже прикро, тому що за кордоном можна грати з хлопчиками, а у нас не можна", - зізнається Поліна.

Тренер команди визнає: Поліна передусім своєю працею заслужила право бути в команді. До Федерації хокею він звернувся сам і вмовив випробувати її. "Приїхали на тести приймати. Коли побачили, що дівчинка здає краще за хлопчиків тести, вони кажуть: ми таку дівчинку ще не бачили! Так, кажу, це майбутня зірка!", - розповідає старший тренер Володимир Волошин.

На чемпіонаті України Поліна зупинятися не збирається. Її мрія – відточити свою майстерність настільки, щоби виборювати перемоги навіть у Канаді та США. І певна – за наполегливої праці стать ніколи не завадить досягти мети.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції