Австралійський плавець відмовився розділити п’єдестал Чемпіонату світу з китайцем, який оскандалився з допінг-тестами

2018 року Ян Сунь зірвав приїзд допінг-офіцера.

Австралієць Мек Хортон, який виграв "срібло" на Чемпіонаті світу в Кванджу на дистанції 400 м вільним стилем, не став підніматися на п'єдестал пошани і відмовився потиснути руку переможцю – китайцю Ян Суню.

Причиною стала нещодавно оприлюднена інформація про те, в жовтні 2018 року Сунь зірвав приїзд допінг-офіцера в будинок спортсмена в провінції Чжецзян.

Ян Сунь / Фото: Associated Press

Під час візиту офіцера спортсмен спочатку відмовився здавати пробу сечі, а потім молотком розбив пробу з кров'ю. За цей вчинок Міжнародна федерація водних видів спорту (FINA) не покарала китайця.

"Австралієць може висловити невдоволення мною, але тут я представляю країну. Можна ігнорувати мене, Ян Суня, але не Китай, який потрібно поважати. Однак я хочу сказати спасибі навіть тим, кому не подобаюся", - заявив Сунь.

Зазначимо, що у 2014 році Ян Сунь відбув 3-місячну дискваліфікацію за вживання забороненого стимулятора триметазидину.