Білоруську спортсменку намагалися силоміць вивезти з Токіо: всі подробиці головного скандалу Олімпіади-2020

Білоруську спортсменку намагалися силоміць вивезти з Токіо: всі подробиці головного скандалу Олімпіади-2020

Фото: Associated Press

Зібрали в один матеріал хронологію скандальних подій навколо Христини Тимановської.

1 серпня на Олімпійських іграх-2020 у Токіо розгорівся гучний скандал довкола білоруської легкоатлетки Христини Тимановської. Спортсменку спробували проти її волі вивезти до Мінська після критики на адресу білоруських чиновників.

 ТСН Проспорт зібрав в один матеріал все, що відомо про нашумілу ситуацію.

Що сталося

У перший день серпня Білоруський фонд спортивної солідарності повідомив. що легкоатлетку Христину Тимановську силоміць відправляють до Мінська, хоча вона готувалася виступити на змаганнях у Токіо.

"Представники білоруської національної команди депортують легкоатлетку, їй терміново купили квиток на літак, тепер везуть з речами в аеропорт. Завтра у неї мав відбутися старт на 200 метрів, представники збірної її не допускають і відправляють до Мінська", - йдеться в повідомленні.

Із чого почався скандал

Причиною такого рішення стала критика 24-річної легкоатлетки на адресу білоруських спортивних чиновників. Напередодні дівчина "рознесла" керівництво за спроби змусити її бігти естафету, хоча вона спеціалізується на коротких дистанціях.

"Я щойно дізналася новину про те, що на Олімпіаді я бігтиму ще й третій вид - естафету 4x400 метрів. Виявляється, що наше "дуже круте начальство" вирішило все, як завжди, за нас. Вони накосячили з дівчатами, у яких не вистачає тестів, щоб прилетіти на їхню першу в житті Олімпіаду.

Але чому ми маємо відповідати за ці косяки? Чому я повинна ці проблеми вирішувати? До того ж я пишу керівнику команди, а він мені не відповідає", - цитує Тимановську BSSF.

Тимановська заявила, що не відмовила би тренерам, якби ті попросили. Але на змагання прізвище атлетки внесли без її відома.

Після цього білоруські тренери наказали Тимановській збирати речі й силоміць відвезли її до аеропорту. Там вона звернулася до японської поліції. На літак дівчина так і не сіла, звернувшись до Міжнародного олімпійського комітету з проханням про допомогу.

МОК повідомив, що білоруска "провела ніч в готелі аеропорту в безпечній та захищеній обстановці".

Своєю чергою Національний олімпійський комітет Білорусі заявив, що спортсменка не братиме участь в змаганнях через емоційно-психологічний стан.

Як прокоментувала ситуацію легкоатлетка

Сама спортсменка розповіла, що не хоче повертатися до Білорусі, оскільки боїться, що там  на неї може чекати в’язниця.

"Я боюся, що в Білорусі мене, можливо, можуть посадити до в'язниці. Я не боюся того, що мене звільнять або виженуть з національної команди. Я хвилююся за свою безпеку. І думаю, що наразі перебування в Білорусі для мене небезпечне", - цитує Тимановську BY.tribuna.com.

Спортсменці готові надати політичний притулок

Як наслідок, легкоатлетка вирішила попросити політичного притулку в Австрії чи Німеччині. Надати політичний притулок білоруській легкоатлетці також була готова Чехія.

"Притулок в Австрії? Поки ми думаємо, куди звернутися. Найближчу ніч над цим доведеться поміркувати. І вже завтра ухвалимо якесь рішення. Зараз я в поліції, а далі буду просити притулок. Крок за кроком будемо діяти. Я планую залишити Токіо, але не тим рейсом, яким мене хотіли відправити. Зараз я під захистом поліції", - розповідала Тимановська.

2 серпня стало відомо, що Тимановська подала документи на надання політичного притулку в Польщі.

Про це розповів Олександр Опейкін з Білоруського фонду спортивної солідарності в ефірі Настоящего Времени.

"Вона зараз перебуває в Токіо. Вона вже спілкується з Міжнародним олімпійським комітетом і з пресою. Вже подала заяву на надання політичного притулку в Польщі, тому вона вже в дорозі перебуває. З нею все гаразд.

Тримається добре, зрозуміло, що це стресова ситуація не тільки для спортсмена, але і людини - опинитися під таким тиском. Це молода дівчина, на яку чинили тиск дорослі досвідчені функціонери", - розповів Опейкін.

Він також зазначив, що спортсменка боялася повертатися до Мінська після того, як зіткнулася з жорсткою критикою в ефірі місцевих пропагандистських каналів.

"Її намагалися зняти зі змагань не з якихось об'єктивних і реальних причин, через здоров'я або щось ще, це був чисто адміністративний наказ", - додав Опейкін.

Чоловік легкоатлетки приїхав з Білорусі до Києва 

Чоловік легкоатлетки Арсеній Зданєвич на тлі скандальної ситуації з дружиною залишив Білорусь і виїхав до Києва.

"Все правильно, я справді залишив Білорусь. Куди? До Києва, але докладної інформації не надам", - сказав Зданєвіч у коментарі "Спорт-Экспресс".

В Інтернет потрапила розмова спортсменки з білоруськими чиновниками, їй погрожували

Тим часом у Мережу потрапив запис, як Тимановську залякували білоруські чиновники. Спортсменку вмовляли повернутися додому і більше нічого не коментувати.

На опублікованому відео чути, як співрозмовник порівнює легкоатлетку з мухою, яка заплуталася в павутині та ускладнює собі ситуацію, коли продовжує смикатися. Дівчина все слухає та плаче.

"Така ситуація виникла, треба якось її вирішувати. Інакше ніяк не вдається. Надійшла така вказівка. Ти сьогодні летиш додому. Тільки вислухай до кінця. Не роби ніяких поспішних висновків. Вся ситуація в тому... До тебе дуже велике прохання - ти приїдь додому і ніде нічого не пиши, не коментуй. Ось я тобі передав слово в слово, як мені сказали, щоб не було потім... Якщо ти хочеш виступати далі, виступати за Республіку Білорусь, то послухай те, що тобі рекомендують.

Приїдь, поїдь додому або куди ти маєш можливість поїхати. До батьків - куди завгодно. Просто відпусти цю ситуацію. Інакше, чим більше ти будеш смикатися... Знаєш, коли муха потрапляє в павутину, вона чим більше крутиться, тим більше заплутується. От і все. Так життя влаштоване. Ми здійснюємо дурниці. Ти зробила дурість. Сподіваюся, ти це розумієш. З неї треба якось виходити", - каже чиновник на відео.

Тренер легкоатлетки заговорив про суїцид

Після цього до Тимановської звернувся також головний тренер легкоатлетичної збірної Білорусі Юрій Моїсевич.

"Я тебе попрошу - мені треба звітувати. Там, виходить, 350 доларів - це добові за сім днів, які ти не здобудеш в Токіо. Треба тобі їх здати, тому що це підзвітні гроші. Тобі треба змиритися, для порятунку. Я не за свою дупу трясуся, я за всю команду.

Змирися. Не виставляй свою гординю. Гординя починає знову - кругообіг диявола! - брати і крутити тобою, розумієш? Ось так люди суїцидом закінчують, на жаль. Їхній диявол захоплює і каже: "А ти повинна довести комусь! Вистрибніть з балкона! Як вони будуть шкодувати потім, що довели!" Знаєш, що найцікавіше? Що народ скаже: "Ну, дурепа, могла б жити". Кому ти що довела?" - сказав Моїсевич.

Що зі спортсменкою відбувається зараз

Нині Тимановська перебуває в аеропорту Токіо під захистом японської влади та поліції. Політичний притулок білоруській спортсменці готовий надати Євросоюз.

Новини світу: білоруська спортсменка, яку хотіли вивезти до Мінська, просить притулку у Польщі

Новини світу: білоруська спортсменка, яку хотіли вивезти до Мінська, просить притулку у Польщі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Олімпійські Ігри 2020
Дата публікації
Перегляди
2101
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація