Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Борячук і Циганков: історія молодих талантів "Динамо" і "Шахтаря" перед дербі

Молоді гравці знайомі з дитинства - ходили до однієї футбольної школи.

"Динамо" - "Шахтар" - це завжди протистояння двох різних світів. Сльози та агресія. Крики і кулаки. Щоразу перед українським дербі - інформаційна війна: закиди, звинувачення, провокації, йдеться у сюжеті "Профутболу" на каналі 2+2.

Чи не вперше перед українським класичним є точки дотику. Андрій Борячук із "Шахтаря" та Віктор Циганков із "Динамо" - знайомі з дитинства, вінничани, вихованці тамтешньої академії - школи "Блохіна-Бєланова". Цього року вони пробилися на дорослий рівень.

У школі своїми вихованцями пишаються. У кожного із них - своя історія. І ця історія починалася у Вінниці. Борячук 96-ого року народження. На рік старший за Циганкова.

Перший тренер Валерій Базалицький про Борячука

"В нього скорість, різкість і чорне піднебіння. Я іноді кажу дітям - може, тобі краску купити? Щоб був - саме спортсмен він повинен мати чорне піднебіння, злий характер, після ігри можна обніматися, а в грі - у жодному випадку .

Футболістам даю такий приклад - це хижак, що може вкрасти, обіграти, завершити"

"Я пам'ятаю він один раз в фіналі в нас трошки там не вийшло, але все рівно ми виграли і він заплакав. Розумієте, оця якість… я кажу - дуже хороші".

Андрій Борячук
ФК Шахтар

Про Циганкова

"А що сказати про Вітю Циганкова – той взагалі професор. У футболі тренуєш, награєш якісь комбінації, а тут можна зробити так, що ти можеш награвати, а є така ситуація, що треба прийняти рішення самому. От у Віті є таке, що має хист до цього, що може зробити і ти відкриєш очі і скажеш - ну красень".

Динамо, Циганков
ФК Динамо Київ

На стінах у їхній дитячій школі - фотографії вихованців. Щоправда, Борячук - уже у футболці "Шахтаря", адже жодного матчу за рідну школу, за команду свого 96-го року він не зіграв. На той час уже поїхав до Донецька. Натомість, Циганкова якраз залучали до ігор за старших. Але перетнутися в одній команді їм не судилося.

У школі розповідають: обом футболістам з дитинства прищеплювали комбінаційний футбол, того ж стилю, який нині використовує "Шахтар". І тренер чесно зізнався - уболіває якраз за "гірників". Може, саме тому Борячук з дитинства хотів перебратися в Донецьк. І наполегливо туди їздив. Аж тричі.

Першим вибором Циганкова теж став "Шахтар". Але каже, що більше йому сподобалося у Києві.

У них багато спільного. Дійшло до того, що свій дебютний м'яч у Прем'єр-лізі обидва забили одного й того ж дня. 24 вересня 2016 року. Циганков - у матчі з "Олімпіком". Борячук забив "Волині".

Друзі поза полем вже сьогодні одягнуться кожен у свої клубні кольори у матчі "Динамо" - "Шахтар" і привітаються вже не так емоційно. А з часом, чому б і ні, зможуть по-новому розвернути головне українське протистояння.

Відео Друзі за межею футбольного поля: що поєднує динамівця Циганкова і гравця “Шахтаря” Борячука

Залиште свій коментар

Вибір редакції