Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через тяжку роботу і депресію – до золота: ТСН дослідила зворушливу історію успіху рекордсмена Паралімпіад Богодайка

Українець вигравав на Іграх по кілька золотих нагород і став беззаперечним лідером у світі.

Полтавський хлопчина Євген Богодайко з вродженими вадами приніс Україні одразу 9 нагород Паралімпіади та встановив кілька світових рекордів у плаванні. Вражаюча історія перемоги людського духу над тілесними недугами представлена в сюжеті ТСН.19:30.

"У кожної людини все має йти з голови. Вона керує собою, керує своїм тілом", - пояснює секрет свого успіху Євген. Він твердить, що успіх приходить після того, коли відчуваєш вичерпаність усіх ресурсів, але все одно знаходиш у собі волю та сили для подальшого поступу. Він навчився плавати, попри проблеми з ногами, праву руку, яка розвинулася тільки по лікоть, і ліву, на якій бракує пальців. "Якщо щось дається дуже легко, то не виходить з цього потім якогось гідного захоплення результату", - вважає плавець.

Відео"Без обмежень": сповідь хлопчини, який став найкращим у світі, попри вроджені вади

Одразу 9 нагород на Паралімпіаді в Бразилії приніс українській збірній плавець Євген Богодайко. Як полтавський хлопчина із вродженими вадами став найкращим у світі - сповідь людини-амфібії - у спецпроекті "Без обмежень", який створений у партнерстві з Національним паралімпійським комітетом України. Саундтрек до серіалу ТСН "Без обмежень" створений гуртом "Без обмежень".

"Без обмежень": сповідь хлопчини, який став найкращим у світі, попри вроджені вади

Для нього все почалося випадково: малого на світлині у знайомих побачив директор юнацької реабілітаційно-спортивної школи Сергій Калайда. Він знайшов маму і вмовив привести дитину в бассейн, аби спробувати плавання. "Очі квадратні просто, все нове. Я перегорів усім, чим займався до цього. І сказав, що більше я нічим не займаюся, окрім плавання", - пригадує Женя. А от його екзаменатор шанси "виплисти на результат" спершу оцінив посередньо. "Ну, нічого, але може, вам ще якийсь спорт спробувати? Іду додому, ну як йому придумати відмовити: кажу, Женя, холодно, вода холодна. Ні! Я сказав: або я тут буду жити, або я більше іншим не займаюся", - пригадує Світлана, мама спортсмена. Велике бажання – це вже половина результату, тому тренери повірили і лишили хлопця на навчання. Кілька років пішло на вправи, опанування техніки та компенсацію слабкостей сильними рисами.

Завзятість Жені дала результат – він тріумфував на першому для себе чемпіонаті Європи. Всього в 14 років хлопець вчинив справжній фурор на змаганнях, і після цього в в нього з’явилася заповітна мрія – Паралімпійські Ігри. Шанс з’явився в Лондоні, коли Євгенові було 18. "Важко психологічно, морально. Фізично ти кожен день працюєш", - зізнається він. Від неймовірного напруження між запливами у юнака на якийсь час просто відібрало ноги, та попри це він фінішував із двома світовими рекордами і виборов золото на дистанції комплексом і брасом, а також здобув іще дві срібні медалі.

Фотогалерея У Ріо відбулася помпезна церемонія закриття тріумфальної для України Паралімпіади (23 фото)

Мить тріумфу була дуже солодкою, але тривала недовго – по поверненні Євген втратив мотивацію не просто до спорту, а взагалі до життя. "У мене все це було мрією, а потім в один день усі ці мрії взяли і втілилися. І все. Дуже складно було тренуватися, без ентузіазму, бажання, запалу. Я розумів, що все – немає нічого. І я звернувся до психотерапевта", - розповів чемпіон. Вчасно визнана слабкість допомогла подолати депресію та встигнути надолужити втрачене та підготуватися до змагань у Бразилії. У Ріо Богодайко не просто виступив гідно, а побив власні рекорди та навіть здійснив раніше неможливе – вирвав перемогу в запливі на спині, хоч цей вид йому найважче давався все життя. "Я сам був у шоці", - каже спортсмен.

Після тріумфу пішов з життя Женін наставник Сергій Калайда, але улюблений тренер підготував і залишив спортсменові янгола-охоронця – Калайду-молодшого. Ілля запевняє, що не залишить свого вихованця, бо має амбітні плани й на наступні Паралімпійські Ігри. І тренер, і спортсмен упевнені, що здобуті нагороди – не межа. Євген точно знає, що в ньому присутня та потаємна сила, яка тримає на плаву навіть тоді, коли грести доводиться проти всіх течій.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Вибір редакції