Чоловік білоруської легкоатлетки, яку хотіли силоміць вивезти до Мінська, виїхав до Києва

Чоловік білоруської легкоатлетки, яку хотіли силоміць вивезти до Мінська, виїхав до Києва

Associated Press

Спортсменка подала документи на надання політичного притулку в Польщі.

Чоловік білоруської легкоатлетки Христини Тимановської, яку хотіли силоміць вивезти з Олімпіади-2020 в Токіо до Мінська, покинув країну і виїхав до Києва.

Про це розповів засновник видання Sports Дмитро Навоша.

Раніше повідомлялося, що сама Христина наразі перебуває в Токіо та попросила політичний притулок у Польщі. Спортсменка боялася повертатися до Мінська після того, як зіткнулася з жорсткою критикою в ефірі місцевих пропагандистських каналів.

Скандал довкола білоруської легкоатлетки розгорівся 1 серпня. За словами 24-річної спортсменки, в білоруському тренерському штабі розлютилися через її допис у соцмережах. Атлетка розкритикувала керівництво за спроби змусити її бігти естафету, хоча вона спеціалізується на коротких дистанціях.

Виявилося, що за Білорусь у естафеті нікому виступати: трьох спортсменок не допустили до змагань через брак тестів на допінг. Тимановська заявила, що не відмовила би тренерам, якби ті попросили. Але на змагання прізвище атлетки внесли без її відома. На допис в соцмережі білоруські тренери наказали Тимановській збирати речі й силоміць відвезли її до аеропорту. Там вона звернулася до японської поліції. На літак дівчина так і не сіла, де наразі перебуває спортсменка, японська поліція не повідомляє.

Своєю чергою Національний олімпійський комітет Білорусі заявив, що спортсменка не братиме участь в змаганнях через емоційно-психологічний стан.

Новини світу: Чехія готова надати притулок Тимановській, яку хотіли силоміць вивезти до Мінська

Новини світу: Чехія готова надати притулок Тимановській, яку хотіли силоміць вивезти до Мінська
Наступна публікація