Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому збірну України можуть покарати через Мораєса

У нашому випадку, згідно зі Статутом ФІФА, гравець має проживати безперервно протягом як мінімум п'яти років на території країни. У Мораєса менше.

26 березня португальські ЗМІ повідомили про те, що Жуніор Мораєс не має права грати за збірну України, адже прожив на території країни менше 5 років.

Через це нашій команді загрожує дві технічні поразки у поєдинках, в яких взяв участь Мораєс: з Португалією (0:0) та Люксембургом (2:1).

Згідно зі Статутом ФІФА, гравець має право змінити громадянство і виступати за нову національну команду за умови виконання таких пунктів:

  • він народився на території країни, за збірну якої збирається виступати;
  • його мати або батько народилися на території країни, за збірну якої він збирається виступати
  • він прожив безперервно протягом як мінімум п'яти років після того, як досягнув 18-річчя, на території країни, за збірну якої він збирається виступати.

Добро на зміну футбольного громадянства дає ФІФА. Футболіст, який бажає виступати за іншу збірну, повинен звернутися з відповідним проханням до секретаріату ФІФА.

Його запит розгляне комітет ФІФА зі статусу гравців. Від моменту звернення до ФІФА гравець не має права виступати за будь-яку зі збірних - поки його запит не буде розглянуто.

Зазначимо, Мораєс став гравцем донецького "Металурга" 2011 року, але у кінці сезону перейшов до болгарського ЦСКА. До України він повернувся 18 липня 2012-го, підписавши трирічний контракт з "Металургом".

22 травня 2015 року Мораєс перейшов до київського "Динамо". А у лютому 2017-го  - на правах оренди в китайський "Тяньцзінь Цюаньцзянь". Як бачимо, в Україні він не прожив повні 5 років безперервно.

Додамо, що у Федерації футболу України поки не дають коментарів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції