Допінг українки на Олімпіаді-2020: російський чоловік спортсменки звинуватив вакцину від COVID-19

Дата публікації
Допінг українки на Олімпіаді-2020: російський чоловік спортсменки звинуватив вакцину від COVID-19

Юлія Єлістратова, фото - instagram.com/yuliyayelistratova

Чоловік Юлії Єлістратової Володимир Турбаєвський запевнив, що вона не вживала заборонених препаратів.

Володимир Турбаєвський, чоловік української триатлоністки Юлії Єлістратової, прокоментував її відсторонення від Олімпійських ігор-2020 через позитивний допінг-тест. Спортсменка була позбавлена права виступити в Токіо за день до старту змагань в її дисципліні.

Українка підозрюється у вживанні забороненого препарату еритропоетину. Однак її чоловік, російський чемпіон світу з триатлону Турбаєвський, стверджує, що Юлія не вживала заборонених препаратів.

"Для нас це шок. Ми самі не можемо зрозуміти, як так вийшло. Юля стільки років постійно здає проби. І раптом така звістка. Юля готувалася до старту на Олімпіаді 28 липня, а 26-го ввечері їй прийшов лист про позитивну пробу. Зараз вона ще в Токіо.

Юля в той період робила п'ять стартів поспіль, пробу взяли на четвертому. Навіть якби ми з'їхали з глузду і раптом захотіли використати ЕПО, це ніколи було зробити - суцільні змагання. Ти або здаєш змагальний контроль, або до тебе приїжджають додому", - пояснив Турбаєвський.

За його словами, на результат допінг-проби могло вплинути щеплення від коронавірусу, яке спортсменці зробили за чотири дні до перевірки на допінг.

"ЕПО - це завжди ін'єкція. Але за чотири дні до тієї проби Юлі зробили щеплення від коронавірусу. Я не знаю, може, воно дало хибнопозитивний результат? І що з ще однією пробою, яку брали через два дні після першої? Якщо знайшли ЕПО тоді, мали знайти і вдруге, він же не міг нікуди подітися. Загалом, поки питань дуже багато, і відповідей на них у нас поки немає", - наводить слова Турбаєвського видання "Спорт-Экспресс".

  • Олімпійські ігри-2020 в Токіо триватимуть до 8 серпня. Всього буде розіграно 339 комплектів нагород у 33 видах спорту.
  • Наразі в активі України три "бронзи" Олімпіади в Токіо, які завоювали дзюдоїстка Дар'я Білодід, фехтувальник Ігор Рейзлін та дует стрілків Олена Костевич і Олег Омельчук.

Стежте за розкладом і результатами українців на Олімпіаді-2020 за 27 липня в нашій онлайн-трансляції

Наступна публікація